Notowania

giełda
13.06.2016 15:23

Microsoft kupuje LinkedIn za 26,2 mld dolarów

Prezes LinkedIn Jeff Weiner pozostanie na stanowisku, a serwis zachowa swoją markę, tożsamość i kulturę korporacyjną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Microsoft poinformował w poniedziałek, że zamierza kupić serwis społecznościowy LinkedIn. Wartość transakcji to 26,2 mld dol. Reakcją na komunikat giganta z Redmond jest spadek akcji Microsoftu o 3 proc. w obrocie przedsesyjnym, ale akcje LinkedIn wystrzeliły o 50 proc.

Jak informuje agencja Bloomberg, Microsoft zapłaci gotówką 196 dol. za akcję, czyli o 49,5 proc. więcej niż wynosiła cena akcji tej spółki podczas piątkowego zamknięcia notowań. Cena zakupu jest 91 razy wyższa niż zysk EBITDA LinkedIn.

Zgodnie z deklaracją szefa Microsoftu, transakcja bardzo niewiele zmieni w sposobie funkcjonowania największego zawodowego serwisu społecznościowego na świecie. Jak zapewnia Satya Nadella, prezes LinkedIn, Jeff Weiner pozostanie na stanowisku, a serwis zachowa swoją markę, tożsamość i kulturę korporacyjną.

Zakup LinkedIn będzie największą transakcją Microsoftu pod wodzą Nadelli, który stery giganta przejął w 2014 roku z obietnicą zwrócenia się bardziej w stronę klientów biznesowych. Dzięki serwisowi LinkedIn, który już od 2002 roku jest wykorzystywany przez osoby poszukujące pracy, rekruterów i innych specjalistów od HR, Microsoft stanie się właścicielem największej zawodowej sieci społecznościowej na świecie.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2016

hhh45654Kolejny powod, aby omijac LinkedIn szerokim lukiem.

13-06-2016

greg385600Najbogatsi to przedsiębiorcy lub inwestorzy. Bez wiedzy finansowej i cech przedsiębiorczych nie ma szans na zamożność. Trzeba na to trochę czasu … Czytaj całość

13-06-2016

szary66Kolejna firma, która tak naprawdę jest gówno, warta urasta do jakiejś wielkiej, wydumanej wartości!!! Żydzi jak zwykle nadmuchają balon a później ten … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)