Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Midas chce rozszerzyć ofertę o technologię LTE 800

0
Podziel się:

Spółka przygotowuje aktualizację strategii na kolejne lata.

Midas chce rozszerzyć ofertę o technologię LTE 800
(wyrls/sxc.hu)

Midas chce pozyskać prawa do częstotliwości 800 MHz oraz zainwestować w infrastrukturę w oparciu o te częstotliwości - podała spółka w raporcie kwartalnym.

W raporcie dodano, że zarząd spółki postanowił przystąpić do szczegółowych prac nad przygotowaniem aktualizacji strategii Grupy Midas.

_ - Ewentualna decyzja o rozszerzeniu oferty Grupy Midas o technologię LTE 800 wpłynie na zwiększenie liczby stacji bazowych w sieci Midas. Taka decyzja może mieć istotny wpływ na poziom generowanych wyników oraz przepływów finansowych spółki, szczególnie w średnim terminie, poprzez zwiększenie kosztów operacyjnych oraz nakładów inwestycyjnych spółki w związku z budową sieci LTE 800 oraz pozyskaniem prawa do częstotliwości 800MHz _ - czytamy w raporcie.

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił na początku października aukcję 19 rezerwacji częstotliwości z zakresów 800 MHz i 2,6 GHz. Oferowane przez UKE pasma częstotliwości zostały uwolnione dzięki przejściu z telewizji analogowej na cyfrową. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, częstotliwości te są przeznaczane na rozwój szybkiego internetu mobilnego.

Według dokumentacji przetargowej zainteresowani pasmami mogą składać wstępne oferty do 24 listopada. Aukcja ma rozpocząć się miesiąc później.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)