Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Midas odstąpi od przetargu? Ważą się losy projektu LTE800

0
Podziel się:

Spółka jest na etapie kalkulacji opłacalności inwestycji.

Midas odstąpi od przetargu? Ważą się losy projektu LTE800
(bowie15/iStockphoto)

Midas jest na etapie kalkulacji opłacalności projektu LTE 800 i może odstąpić od przetargu na częstotliwość 800 MHz - poinformował wiceprezes spółki Maciej Kotlicki.

_ - Nie mamy pewności, czy się zaangażujemy w projekt LTE 800 i czy wystartujemy w tej aukcji. Na razie jesteśmy na etapie kalkulacji opłacalności tego projektu. Nie wykluczamy udziału w przetargu, ale też nie jesteśmy jeszcze tego pewni. Jeśli projekt się sprawdzi od strony finansowej, nie zagrozi naszej obecnej sytuacji finansowej, to wtedy się na to zdecydujemy _ - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Kotlicki.

Dodał, że jeszcze nie wybrano ewentualnego sposobu finansowania projektu._ - To może być zaciągnięcie długu, wygenerowanie przepływów wewnętrznych, podniesienie kapitału lub miks tych możliwości _ - powiedział.

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił na początku października aukcję 19 rezerwacji częstotliwości z zakresów 800 MHz i 2,6 GHz. Oferowane przez UKE pasma częstotliwości zostały uwolnione dzięki przejściu z telewizji analogowej na cyfrową. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, częstotliwości te są przeznaczane na rozwój szybkiego internetu mobilnego.

Spółka Midas wcześniej informowała, że jest zainteresowana pozyskaniem prawa do częstotliwości 800 MHz oraz, że chce zainwestować w infrastrukturę w oparciu o te częstotliwości.

Według dokumentacji przetargowej zainteresowani pasmami mogą składać wstępne oferty do 24 listopada. Aukcja ma rozpocząć się 24 grudnia.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)