Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Midas znalazł dodatkowe zyski. Wartość Aero 2 rośnie

0
Podziel się:

Midas oczekuje zwiększenia zysku netto za rok 2015 r. o 126 mln zł z tytułu rozpoznania pozycji aktywów z tytułu podatku odroczonego w Aero 2.

Midas znalazł dodatkowe zyski. Wartość Aero 2 rośnie
(Fotolia)

Midas oczekuje zwiększenia zysku netto za rok 2015 r. o 126 mln zł z tytułu rozpoznania pozycji aktywów z tytułu podatku odroczonego w Aero 2, podała spółka.

"W ramach prac nad przygotowaniem informacji do skonsolidowanego sprawozdania finansowego dokonano rozpoznania pozycji aktywów z tytułu podatku odroczonego w Aero 2 Sp. z o.o.", pisze Midas w komunikacie.

Aero 2 to strukturalny operator telefonii komórkowej. Wraz z firmą Sferia buduje infrastrukturę bezprzewodowego dostępu do Internetu, z której korzysta sieć Cyfrowy Polsat oferując usługi zarówno w oparciu o sieć UMTS, jak i LTE. Do końca roku ma też obowiązek oferowania darmowego internetu na terenie całej Polski.

"Opisane zdarzenie będzie miało następujący wpływ na skonsolidowane wyniki finansowe spółki za rok 2015: wpływ na wynik na działalności operacyjnej: 0 zł, wpływ na zysk netto: + 126 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Spółka zastrzega, że jej skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2015 jest w trakcie weryfikacji przez biegłego rewidenta, dlatego wyżej zaprezentowane kwoty nie są ostateczne i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu Midas za rok 2015 planowana jest na 29 lutego 2015 roku.

Midas należy do telekomunikacyjnej grupy miliardera Zygmunta Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

telekomunikacja
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)