Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minister cyfryzacji podpisze w środę porozumienie dot. 'Strategii 5G dla Polski'

0
Podziel się
Minister cyfryzacji podpisze w środę porozumienie dot. 'Strategii 5G dla Polski'
bEpMyUuZ

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska podpisze w środę porozumienie na rzecz ,,Strategii 5G dla Polski", podał resort.

,,Celem podpisywanego porozumienia jest nawiązanie współpracy pomiędzy państwem, jednostkami naukowymi i przedsiębiorcami w celu wdrożenia w Polsce sieci piątej generacji. Zdaniem minister Anny Streżyńskiej 5G to szansa na skok cywilizacyjny i przyśpieszenie rozwoju gospodarczego Polski. Porozumienie, którego Anna Streżyńska jest inicjatorem i liderem, ma wypracować kluczowe kierunki i stworzyć podwaliny dla rządowej strategii 5G dla Polski" - czytamy w komunikacie.

Technologia 5G pozwoli na korzystanie z bezprzewodowego Internetu z prędkością zbliżoną do połączenia światłowodowego - nawet do 1 Gigabita na sekundę. W praktyce oznacza to nowe możliwości dla konsumentów i przedsiębiorców, nowe modele biznesowe i innowacyjne rozwiązania w codziennym życiu. Wprowadzenie technologii 5G pozwoli sprostać wyzwaniom cyfrowej gospodarki takim jak Internet Rzeczy czy autonomiczne samochody. Superszybki standard transferu danych umożliwi inteligentne zarządzanie zużyciem energii oraz wymianą informacji o naszym zdrowiu. Pozwoli także na dostarczanie nowych form rozrywki w wysokiej jakości, podano również.

bEpMyUvb

1 czerwca br. Parlament Europejski poparł plan działania dla sieci 5G w Unii Europejskiej przygotowany przez Komisję Europejską. Plan zakłada koordynację działań krajów członkowskich w kwestii inwestycji infrastrukturalnych. Kraje Unii zobowiązały się do przeznaczenia 700 mln euro na rozwój tej technologii.

"Jeszcze w tym roku każdy z krajów UE ma przyjąć plan wdrażania 5G. Do 2020 sieć ma być dostępna w przynajmniej jednym mieście każdego kraju członkowskiego, a do 2025 r. powinny zostać wyposażone w nią wszystkie duże miasta w UE oraz główne szlaki transportowe" - podano także.

bEpMyUvC
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)