Notowania

mip
21.11.2007 09:45

Mispol przeprowadzi emisję akcji

Mispol zamierza przeprowadzić emisję akcji serii I i J bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Spółka chce zwiększyć moce produkcyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Perfuński)

Mispol zamierza przeprowadzić emisję akcji serii I i J bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Spółka chce zwiększyć moce produkcyjne.

W komunikacie napisano, że spółka potrzebuje pieniędzy na zwiększenie zdolności produkcyjnych i w ciągu najbliższych 2 lat chce wydać około 14 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarze produkcji konserw, pasztetów i dań gotowych w istniejących zakładach.

Około 20 mln zł ma zostać przeznaczone na zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarze produkcji konserw i pasztetów poprzez akwizycję podmiotów z branży lub budowę nowego zakładu produkcyjnego, około 4 mln zł - na zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarze produkcji pet-food w istniejących zakładach.

Spółka chce też przeznaczyć około 15 mln zł w latach 2008-2009 na zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarze produkcji pet-food poprzez akwizycję podmiotów z branży lub budowę nowego zakładu produkcyjnego.

Około 12 mln zł na inwestycje w obszarze produkcji mięsnej i wędliniarskiej, a około 8 mln zł na inwestycje w detaliczną sieć sprzedaży produktów mięsnych.

"Ponadto, potencjalny wzrost sprzedaży produktów, w wyniku wykorzystania mocy uruchomionych na skutek powyższych inwestycji, będzie miał wpływ na zwiększenie zapotrzebowania na kapitał obrotowy, który to wzrost Zarząd Mispol szacuje na około 50 mln zł w okresie lat 2008-2010" - podano.

Tagi: mip, mispol, emisja akcji, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz