Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MNI celuje w 0,5 mln abonentów MVNO

0
Podziel się:

MNI chce wystartować z projektem operatora wirtualnego MVNO do połowy listopada, a w ciągu najbliższych trzech lat zamierza pozyskać nie mniej niż 500 tysięcy abonentów.

MNI celuje w 0,5 mln abonentów MVNO
(PAP/EPA)

MNI chce wystartować z projektem operatora wirtualnego MVNO do połowy listopada, a w ciągu najbliższych trzech lat zamierza pozyskać nie mniej niż 500 tysięcy abonentów - poinformował Leszek Kułak, członek zarządu MNI Telecom, spółki zależnej MNI.

MNI Mobile będzie operatorem wirtualnym świadczącym usługi pod brandami własnymi i brandami partnerów, którzy chcą oferować usługi MVNO we współpracy z MNI. Do połowy listopada MNI uruchomi platformę technologiczną umożliwiającą oferowanie usług MVNO.

"Liczymy, że uda nam się w krótkim czasie zdobyć dość dużą liczbę abonentów, oceniamy ich na pół miliona w ciągu trzech lat. Chcemy ich zdobyć i utrzymać. Do połowy miesiąca nastąpi start platformy" - powiedział Kułak.

"Będziemy platformą dla podmiotów, które chcą stworzyć model wirtualnego operatora, a np. koszty są dla nich za wysokie, a droga do uruchomienia usług za długa" - dodał.

MNI ma podpisane trzy umowy w sprawie uruchomienia usług MVNO - w ramach grupy projekt MVNO zostanie uruchomiony we współpracy ze spółką zależną Telestar. Sama MNI ma obecnie 60.000 abonentów telefonii stacjonarnej i dla tych abonentów będzie przygotowana oferta konwergentna.

W zakresie współpracy z podmiotami zewnętrznymi MNI podpisała umowy ze spółką Telebonus, oferującą tanie połączenia telekomunikacyjne w technologii VOiP oraz ze spółką Długie Rozmowy, operatorem hurtowej wymiany ruchu telekomunikacyjnego.

Oferta MVNO we współpracy z Telebonus ma ruszyć jeszcze w 2007 roku, a z Długimi Rozmowami na przełomie 2007 i 2008 roku.

_ Kułak powiedział też, że MNI negocjuje kolejnych 6-8 umów w sprawie uruchomienia usług MVNO pod innymi brandami. _"Część z tych firm jest z obszaru okołotelekomunikacyjnego, tak jak Długie Rozmowy, a druga kategoria to segment firm, gdzie ten telefon komórkowy będzie elementem programu lojalnościowego, a firmy te nie mają nic wspólnego z telekomunikacją" - powiedział Kułak.

Piotr Majchrzak, członek zarządu MNI, powiedział, że koszty grupy MNI w projekt MVNO wyniosły nie więcej niż 10 mln zł i w większości już zostały poniesione. Projekt ma być rentowny niemal od razu po starcie.

"Koszty projektu nie przekroczą 10 mln zł. Nie mają one większego wpływu na wyniki i w większości zostały już poniesione. Dalsze funkcjonowanie projektu jest w dużej mierze uzależnione od liczby klientów, a koszty stałe są niewielkie, stąd to będzie rentowne przedsięwzięcie" - powiedział Majchrzak.

Projekt MVNO realizowany będzie głównie w oparciu o infrastrukturę techniczną oraz logistyczno-organizacyjną PTK Centertel. Ze swojej strony grupa MNI posiada infrastrukturę call center, infrastrukturę teleinformatyczną, biura obsługi klienta.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)