Notowania

technologie
17-04-2018 (11:45)

Monevia chce sięgnąć progu 100 mln zł wartości kupionych faktur w 2018 r.

Monevia chce sięgnąć progu 100 mln zł wartości kupionych faktur w 2018, poinformował prezes Maciej Drowanowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W zeszłym roku zwiększyliśmy skalę działania o 70%. W pierwszych miesiącach obecnego roku utrzymujemy dynamikę wzrostu na poziomie kilkudziesięciu procent, a w całym roku zamierzamy zbliżyć się do progu 100 mln zł kupionych faktur. Być może nawet go przekroczymy" - powiedział Drowanowski, cytowany w komunikacie. 

"Fintech Monevia utrzymuje wysoką dynamikę rozwoju biznesu, mimo że należy już do grona największych podmiotów w branży mikrofaktoringu. W 2017 roku spółka zapewniła płynność polskim średnim, małym oraz mikro przedsiębiorcom, odkupując wystawione przez nich około 20 tys. faktur o łącznej wartości blisko 60 mln zł" - podano w informacji.

Spółka podkreśla konserwatywną filozofię biznesową Monevii, połączoną z innowacjami i zaawansowanymi narzędziami IT.

"Od samego początku istnienia, a zatem już od dobrych kilku lat, budujemy jakościowy biznes, gdzie skala kupionych faktur nie jest priorytetem. W przeciwieństwie do wielu naśladowców, dbamy o zyski i stabilność finansową. Osiągnęliśmy w minionym roku trwałą rentowność, notując aż 99% uregulowanych terminowo faktur. To, biorąc pod uwagę dostępne komunikaty konkurentów, zdecydowane wyróżniki Monevii. Jesteśmy tym bardziej dumni z wypracowanego know-how oraz efektywności zautomatyzowanego systemu zakupu faktur. Nasz autorski system oceny ryzyka transakcji oraz innowacyjne narzędzia IT doskonale się tu sprawdzają" - wskazał Drowanowski.

Platforma Monevia wspiera przedsiębiorców w zarządzaniu płynnością finansową. Wykup faktur odbywa się nie tylko online, ale również za pośrednictwem około 30 współpracujących z Monevią dystrybutorów (m.in. pośrednicy finansowi i biura księgowe).

"Polski rynek mikrofaktoringu może się zwielokrotnić w najbliższych latach, a Monevia ma ambicję rosnąć jeszcze szybciej" - wskazał prezes Monevia.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie