Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
10.12.2018 14:08

Morawiecki: Chcemy przeznaczyć min. 3 mld euro w 10 lat na elektromobilność

Rząd chce przeznaczyć co najmniej 3 mld euro w ciągu najbliższych 10 lat na rozwój elektromobilności, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Traktujemy kwestię elektromobilności poważnie. W ciągu najbliższych 10 lat mamy zamiar przeznaczyć na ten cel co najmniej 3 mld euro, rozwijać projekty badawcze, które przełożą się na wzrost innowacyjności i jakości powietrza" - napisał Morawiecki na swoim profilu w serwisie Twitter.

Na początku grudnia premier wskazywał, że Polska ma kompleksową i ambitną politykę odpowiedzialnego rozwoju, której integralną częścią jest wspieranie elektromobilności. Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce to dokument wytyczający cele i obszary działania, a jego operacjonalizacją jest ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podkreślał.

W lutym br. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Ustawa wprowadza m.in. niższą akcyzę na zakup pojazdów elektrycznych i korzystniejszą stawkę amortyzacji, możliwość poruszania się pojazdów elektrycznych po pasach drogowych dla autobusów, a także możliwość darmowego parkowania w strefach płatnego parkowania.

Tagi: energetyka, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2018

KASA PODATNIKÓW3mld zapłacą podatnicy, a zyski rządzący przeznaczą na kopalnie i strajkujących górników???

10-12-2018

Brygadzista Albin googlePMM to człek sCenzura gada głupoty jak nakręcony. ||| Miłego przerabiania tekstu piosenki.

10-12-2018

ZK590a droga energia elektryczna dla tych eko-samochodów pochodzić będzie z węgla. Morawiecki rozumie co mówi ?

Rozwiń komentarze (3)