Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mostostal Warszawa – Acciona zwołuje NWZA

0
Podziel się:

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni, hiszpański akcjonariusz spółki zwołał, z upoważnienia sądu, NZWA które odbędzie się 8 sierpnia br./ DM WBK /

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni, hiszpański akcjonariusz spółki zwołał, z upoważnienia sądu, NZWA które odbędzie się 8 sierpnia br. Przewodniczący walnego wskazany zostanie również przez sąd. W porządku obrad przewidziano zmiany w składzie rady nadzorczej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli Acciony w radzie zasiądzie najprawdopodobniej czterech przedstawicieli Hiszpanów, dwóch Elektrimu i jeden reprezentujący pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych. Elektrim zdaje się akceptować propozycje Hiszpanów a to oznacza, że na stanowisku prezesa najprawdopodobniej pozostanie N. Balfour.

Zażegnanie konfliktu pozwoliło zarządowi skoncentrować się na działalności operacyjnej co skutkowało m.in. pozyskaniem w ostatnich tygodniach dwóch dużych kontaktów: Mostostal Invest zrealizuje warte 200 mln zł osiedle mieszkaniowe w Warszawie a Mostostal Warszawa będzie brał udział w budowie wartego 124,5 mln euro odcinka Trasy Siekierkowskiej. Ze wzglądu na fakt, iż realizacja tego ostatniego kontraktu widoczna będzie w rachunku wyników dopiero w IV kw. br. i w roku przyszłym, nie należy się spodziewać rewelacji po wynikach sprzedaży za II kw.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)