Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Moto Data: Prawie 1/3 kierowców kupuje używane opony

1
Podziel się:
Moto Data: Prawie 1/3 kierowców kupuje używane opony
bEDGTSAB

Niemal 1/3 kierowców (32%) kupuje używane opony, wynika z badania Moto Data. Ogumienie na fabrycznie nowe wymienia 68% badanych użytkowników aut.

"Używane opony niosą ze sobą duże niebezpieczeństwo nagłych awarii oraz uszkodzeń innych podzespołów samochodu. Takie ogumienie mogło być wcześniej nieprawidłowo używane, nieprofesjonalnie naprawiane lub przechowywane w niewłaściwych temperaturach. Opony, które na pierwszy rzut oka wydają się w dobrym stanie, mogą posiadać ukryte wady, które w warunkach drogowych mogą doprowadzić do groźnych konsekwencji. Takie ogumienie może na przykład pęknąć w czasie jazdy i przyczynić się do groźnego wypadku. Niestety, kupno używanych opon jest stosunkowo częstym zachowaniem wśród polskich kierowców - 32% badanych przyznało się do nabycia takiego ogumienia do swoich samochodów. Alarmujące jest to, że według badań część kierowców kupuje opony w niesprawdzonych źródłach, takich jak giełda lub szrot" - powiedział Tadeusz Kuncy z Moto Data, cytowany w komunikacie.

Według badań Moto Data, 16% kierowców kupuje używane ogumienie na szrocie lub giełdzie - gdzie istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia ukrytych wad lub nadmiernego zużycia opon. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku, gdy nie znamy historii ogumienia -mogło pochodzić z wypadku lub posiadać wadę wykluczającą jego przydatność. Jednocześnie należy pamiętać, że nieużywana kilkuletnia opona, która była odpowiednio przechowywana, nie traci swoich właściwości jezdnych i doskonale nadaje się do użytku, podkreślono w materiale.

bEDGTSAD

Z badania przeprowadzonego przez Moto Data wynika również, że 57% kierowców kupuje opony w warsztatach, serwisach, stacjach obsługi oraz w specjalistycznych sklepach - w tych miejscach możemy liczyć na fachową poradę oraz przedstawienie wszystkich technicznych danych opony.

bEDGTSBe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Bartosz
4 lata temu
To by się zgadzało, wiem że moi sąsiedzi używane opony kupują ale to jeszcze młodzi chłopcy bez rodziny, dzieci więc nie myślą mocno o bezpieczeństwie innych. Ja zupełnie inaczej. Teraz już się rozglądam za oponami i sobie upatrzyłem na aaaopony continentale.