Notowania

giełda
01.06.2016 17:26

MR: Firmy w Polsce Wschodniej otrzymają w konkursie 135 mln zł na innowacje

Podziel się
Dodaj komentarz

W rozpoczynającym się z końcem czerwca konkursie w ramach Programu Polska Wschodnia rozdysponowane zostanie 135 mln zł na innowacje w firmach, podało Ministerstwo Rozwoju.

"Wsparcie umożliwi firmom wprowadzenie do sprzedaży innowacyjnych towarów lub usług, dzięki którym staną się silniejszymi graczami na rynku. Na realizację swoich projektów mogą otrzymać nawet 7 mln zł" - powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, cytowany w komunikacie.

Konkurs w działaniu 1.3 Wdrażanie innowacji przez MŚP, Programu Polska Wschodnia (POPW) potrwa od 30 czerwca 2016 r. do 31 lipca. Adresowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw należących do ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych (grupa minimum pięciu firm współpracujących ze sobą w pokrewnych branżach), które obejmują swym zasięgiem nie mniej niż dwa województwa, w tym co najmniej jedno z Polski Wschodniej, podano również.

MŚP mogą otrzymać wsparcie na stworzenie innowacyjnych produktów poprzez wykorzystanie własnych lub nabytych wyników prac badawczo-rozwojowych. Dotację z POPW mogą przeznaczyć na poszczególne etapy procesu inwestycyjnego, którego finałem jest wprowadzenie na rynek nowego rozwiązania.

"Pierwszy konkurs w działaniu 'Wdrażanie innowacji przez MŚP' cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Jestem przekonany, że i tym razem firmy chętnie sięgną po dotację z Programu Polska Wschodnia. Przedsiębiorstwa muszą pamiętać, że innowacje są jednym z ważniejszych czynników budowania przewagi konkurencyjnej, dlatego warto w nie mądrze inwestować" - podkreślił wiceszef resortu.

Dzięki dotacji z POPW firmy wzbogacą swoją ofertę o nowe, unikalne produkty. Ich rynkowy sukces wpłynie na rozwój biznesu i wzrost konkurencyjności, a tym samym powstanie nowych miejsc pracy. Będzie także bodźcem do podejmowania przez MŚP kolejnych działań na rzecz podnoszenia innowacyjności zarówno w firmie, jak i całym makroregionie Polski Wschodniej, podsumowano.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz