Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Multimodalny Waimea Cargo Terminal otwarty przy porcie Rzeszów-Jasionka

0
Podziel się:
Multimodalny Waimea Cargo Terminal otwarty przy porcie Rzeszów-Jasionka

Multimodalny Waimea Cargo Terminal przy Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka został dziś oficjalnie otwarty. Wartość inwestycji zrealizowanej przez grupę kapitałową Waimea Holding sięgnęła 30 mln zł. Współfinansującym przedsięwzięcie był Bank Ochrony Środowiska.

"Nowoczesny obiekt stanowić będzie element Podkarpackiego hubu logistycznego. Budowanie inwestycji magazynowych wokół lotnisk to światowy i europejski trend. W Polsce nałożył się on na czas szybkiego wzrostu mobilności i dynamicznego rozwoju największych portów regionalnych. Obecnie polskie porty lotnicze wzbogacają się o infrastrukturę logistyczną w tym o nowoczesne magazyny. Lotniska są atrakcyjne dla inwestycji, które w swoje funkcjonowanie mają wpisany szybki transport nie tylko osób, a także przetworzonych towarów o dużej wartości" - powiedział podczas uroczystości otwarcia prezes Waimea Holding Andrzej Rosiński, cytowany w komunikacie inwestora.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka powstał na 2-hektarowej działce. Na terenie terminalu prowadzona będzie obsługa wszelkiego typu ładunków, począwszy od palet, poprzez kontenery, materiały i surowce luzem. Jego przepustowość może wynieść nawet do 25 tys. ton towarów rocznie.

"Współfinansowane przez BOŚ przedsięwzięcie to niezwykle ważna inwestycja z punktu widzenia rozwoju logistyki w Rzeszowie. Jego uruchomienie ma przyczynić się do szybkiego wzrostu przeładunków towarów w całym regionie Podkarpacia (z uwagi na krzyżujące się tu szlaki komunikacyjne na wschód i na zachód Europy), tworząc jednocześnie element podkarpackiego hubu logistycznego" - czytamy w komunikacie BOŚ Banku.

W Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka na powierzchni 4 600 m2 magazynu wysokiego składowania Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oraz firma TSL będą realizować szereg usług związanych ze składowaniem towarów oraz usługami powiązanymi z terminalem lotniczego cargo. Nowoczesny magazyn pozwoli firmie TSL na udostępnienie większej niż dotychczas powierzchni na potrzeby magazynowania towarów dla firm z całego regionu Podkarpacia, a także firm zza wschodniej granicy z Ukrainy czy Słowacji a także dla firm z za oceanu - USA, czy Wielkiej Brytanii, podał także inwestor.

"TSL wspólnie z Zarządem Portu Lotniczego planuje uruchomienie usług dedykowanych dla klientów terminala. W szczególności dotyczy to składu celnego oraz usług konsolidacji towaru w magazynie. Przygotowywane są również rozwiązania dedykowane dla firm spedycyjnych oraz agencji celnych obsługujących swoich klientów za pośrednictwem terminala. Magazyn spełnia wysokie wymogi bezpieczeństwa oraz jakościowe. Niewątpliwie wpłynie to na jakość oferowanych przez terminal usług i pozwoli na obsługę szerszego spektrum towarów szybko rozwijającego się rynku podkarpackiego" - czytamy dalej.

"Analizy wskazują, że obsługa przewozów towarowych znacznie poprawia nie tylko efektywność funkcjonowania przewoźników lotniczych, ale także wpływa na rozwój wszystkich innych zaangażowanych podmiotów, także właścicieli infrastruktury lotniczej. Zgodnie z przewidywaniami wraz z rozwojem gospodarczym, rola transportu lotniczego cargo będzie rosła, dzięki zapotrzebowaniu na towary z różnych stron świata" - skomentował wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, obecny na uroczystości.

Obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, przy drodze wojewódzkiej nr 869, która po przebudowie umożliwi łatwą komunikację z autostradą A4 i drogą ekspresową S19, wskazano także.

Inwestorem Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka jest spółka celowa należąca do grupy kapitałowej Waimea Holding, która od 2010 roku realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)