Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Murapol uplasował obligacje serii W o łącznej wartości nominalnej 11,83 mln zł

0
Podziel się:
Murapol uplasował obligacje serii W o łącznej wartości nominalnej 11,83 mln zł

Grupa Murapol uplasowała ofertę 11 827 sztuk obligacji serii W o wartości nominalnej 1 tys. zł każda. Blisko 12 mln zł, wpłacone przez 41 nabywców instrumentów dłużnych spółka przeznaczy na realizację kolejnych krajowych projektów inwestycyjnych, podał Murapol.

"Cieszy nas, że po raz kolejny nasza strategia rozwoju zyskała pozytywną ocenę ze strony tych, którzy współfinansują jej realizację. To dla nas bardzo ważne, ale przede wszystkim budujące, że nasza działalność oraz podejmowane decyzje biznesowe spotykają się z uznaniem inwestorów, bez których nie moglibyśmy wchodzić do nowych miast w Polsce czy pokazywać zagranicą, że polskie firmy bez kompleksów zdobywają kolejne rynki" - powiedział prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Obligacje serii W zostaną wprowadzone do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynek Catalyst, podano także.

Obecnie w obrocie giełdowym znajdują się cztery serie instrumentów dłużnych Murapolu. Są to obligacje serii P o wartości 30 mln zł, z terminem wykupu przypadającym w kwietniu 2018 r. i serii R na kwotę blisko 22,5 mln zł z planowanym wykupem w październiku 2018 r., a także dwie serie wyemitowanych w październiku ub. r. 3-letnich instrumentów dłużnych, które zadebiutowały na Catalyst 21 lutego br., tj. T o wartości nominalnej 10 mln zł i U - 5 mln zł, przypomniano.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)