Notowania

wall street
08.05.2013 23:25

Na Wall Street trwa seria kolejnych rekordów

Inwestorów do kupowania akcji zachęciły głównie dobre wyniki kwartalne kolejnych amerykańskich spółek oraz dane gospodarcze ze świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów, z których Dow Jones i S&P ponownie osiągnęły historyczne rekordy.

Inwestorów do kupowania akcji zachęciły głównie dobre wyniki kwartalne kolejnych amerykańskich spółek oraz dane gospodarcze ze świata, w tym przede wszystkim informacje o ożywieniu chińskiego eksportu i wzroście produkcji przemysłowej w Niemczech.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,32 procent do 15105 punktów. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,49 procent do 3413 punktów, zaś indeks S&P 500 o 0,42 procent do 1632 punktów.

Zobacz jak kształtowały się kursy głównych indeksów z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Od początku 2013 roku indeksy Dow i S&P 500 zyskały już po ponad 14 procent.

_ - Byłoby zdrowe dla rynku, gdybyśmy na chwilę się zatrzymali. Nie widzę jednak przeszkód, żebyśmy do końca roku zobaczyli jeszcze wzrost indeksu Dow o kolejne 5-7, a nawet 10 procent z obecnego poziomu _ - powiedział Dan Veru z Palisade Capital Management.

W USA zanotowano wzrost wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks zwyżkował w tygodniu zakończonym 3 maja 2013 roku o 7 procent, po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik wzrósł o 1,8 procent.

W marcu produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła o 1,2 procent w skali miesiąca, podczas gdy w poprzednim miesiącu wzrosła o 0,6 procent, po korekcie. Analitycy spodziewali się, że produkcja miesiąc do miesiąca spadnie o 0,1 procent, po wzroście poprzednio o 0,5 procent, przed korektą.

Dobre dane napłynęły w środę również z Chin. Chiński eksport w kwietniu wzrósł o 14,7 procent wobec spodziewanych 9,2 procent. Import wzrósł zaś w ubiegłym miesiącu o 16,8 procent wobec oczekiwanego w kwietniu przez analityków wzrostu o 13,0 procent.

_ - To były dobre informacje i pomogły w poprawie nastrojów i osłabieniu obaw o wzrost gospodarczy w Chinach, jakie pojawiły się wcześniej po słabszych danych PMI _ - ocenił Xiao Jing, analityk Beijing Capital Futures.

Po sesji we wtorek wyniki kwartalne podał Disney. Zysk kwartalny spółki wyniósł 0,79 dolarów na akcję i okazał się wyższy od oczekiwań. Analitycy spodziewali się zysku netto na poziomie 0,77 centów na akcję. Przychody kwartalne tej największej na świecie spółki z branży medialnej wyniosły 10,55 miliardów dolarów wobec oczekiwanych przez analityków 10,49 miliardów dolarów.

Mocno drożały akcje Electronic Arts, który opublikował optymistyczne prognozy wyników na 2014 rok, chociaż zaznaczył, że obecny kwartał może być dla spółki trudny. Dodatkowo sześć biur maklerskich podniosło ceny docelowe akcji tej spółki.

Po lepszych od oczekiwań wynikach zyskiwały na wartości akcje Foods Market. Dodatkowo spółka podniosła swoje całoroczne prognozy i zgodziła się na split akcji własnych.

Spośród spółek, które do tej pory przedstawiły swoje wyniki od 8 kwietnia, 72 procent raportów okazało się lepszych od oczekiwań analityków na poziomie zysku netto. Gorzej wygląda jednak sytuacja na poziomie przychodów, tutaj 52 procent spółek zawiodło.

W czwartek swoje wyniki za pierwszy kwartał przedstawią min. Dean Foods, Dish Network, Sony, Nvidia, Priceline.com, a w piątek ArcelorMittal i GoldFields.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowe poziomy na Wall Street Uwagę przyciągały dzisiaj także dane dotyczące zadłużenia amerykańskich konsumentów.
Rekordowa sesja na Wall Street Dow Jones po raz pierwszy przekroczył poziom 15 tysięcy punktów.
S&P500 tuż pod psychologiczną barierą Dane makro i ECB wspierały dziś rynki akcji.
Tagi: wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz