Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najciekawsze spółki giełdowe na czerwiec. DM BOŚ podał listę

0
Podziel się:

W gronie faworytów znalazł się producent Wiedźmina.

Najciekawsze spółki giełdowe na czerwiec. DM BOŚ podał listę
(Sergey Nivens - Fotolia.com)

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek Dom Maklerski BOŚ dodał Medicalgorithmics, Eurotel, Trakcję i CD Projekt. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie Herkules, Lena Lighting i Orange Polska.

Według analityków, w następnym miesiącu najlepiej poradzą sobie na giełdzie następujące spółki: Agora, Asseco SEE, BSC Drukarnia, CCC, CD Projekt, Ciech, Comarch, Comp, Duon, Elektrobudowa, Emperia, Ergis, Eurotel, Medicalgorithimcs, Mercator, Netia, Neuca, PGNiG, PKN Orlen, Robyg, Tell, Trakcja, Unibep i Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Action, Arctic Paper, CI Games, CNG, GTC, mBank, Millennium, Tauron.

"W ostatnim miesiącu nasze portfolio radziło sobie lepiej niż rynek o 7,4 pkt proc., w liczbach bezwzględnych jego wartość wzrosła o 10 proc. wobec wzrostu indeksu WIG o 2,6 proc." - czytamy w raporcie.

Od początku tworzenia portfolio (tj. od końca marca 2008 r.) jego wartość zwiększyła się o 2 899,3 proc. (wobec wzrostu indeksu WIG o 18,5 proc. w tym okresie), podano także w materiale.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)