Trwa ładowanie...
bDSCuvUB

Notowania

Dom – Wszystkie wiadomości

48
13.04.2021 6:35

BUDOWA DOMU
 / 
Boom na domy z ogrodem. Deweloperzy nigdy nie budowali więcej

Polacy konsekwentnie realizują marzenie o domku z ogródkiem gdzieś za miastem. Deweloperzy wyczuli żyłę złota i oddają do użytku znacznie więcej domów niż w latach poprzednich. Na razie nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie zainteresowanie własnymi domami miało się gwałtownie skurczyć.

103
01.04.2021 18:13

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Polacy w pandemii chcą się budować. Takiego popytu na działki jeszcze nie było

Ubiegły rok był rekordowy jeśli chodzi o popyt na działki. Jest też coraz drożej, a zakup ziemi w pobliżu dużego miasta to już nawet 1/3 wszystkich kosztów budowy domu.

28
28.03.2021 11:37

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Adaptacja budynku niemieszkalnego. Dom z garażu lub stodoły sposobem na oszczędność?

Drastyczny wzrost kosztów budowy nowych domów i cen zakupu działek zmusza wiele osób do szukania oszczędnościowych rozwiązań. Jednym z nich jest adaptacja budynku niemieszkalnego.

133
13.03.2021 17:48

DOM
 / 
Dom do samodzielnego złożenia. Nie trzeba być złotą rączką, by sobie poradzić

Gotowe materiały, instrukcja obsługi i możliwość telefonicznej konsultacji. To oferują firmy, które sprzedają domy do samodzielnego złożenia. - Jeśli ktoś umie obsłużyć piłę, wkrętarkę i młotek, to sobie poradzi - mówi pan Bartosz, który się zdecydował na taki zakup.

58
08.03.2021 14:36

PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI
 / 
Masz mieszkanie, dom czy grunt? 15 marca mija ważny termin

Ten obowiązek czeka każdego, kto jest właścicielem mieszkania, domu lub gruntu. Został tylko tydzień na opłacenie podatku od nieruchomości. Termin upływa 15 marca.

bDSCuvUD
27
05.03.2021 15:55

DOM
 / 
Mieszkanie w abonamencie. Agenci zachwalają: prawie jak w hotelu

Już nie tylko telefon czy serwis streamingowy - na abonament można wynająć coraz częściej również mieszkanie. Firmy przekonują, że to doskonała opcja dla młodych i zabieganych. Oraz dla tych, którzy nie mogą sobie wyobrazić życia bez czworonogów.

722
02.03.2021 15:26

WYMIANA PIECÓW
 / 
Nowy obowiązek właścicieli domów. Trzeba będzie przyznać, czym ogrzewamy. Nie zrobisz tego? Kara

Właściciele i zarządcy domów będą mieli nowy obowiązek. Od 1 lipca zacznie działać rejestr, w którym znajdą się wszystkie źródła ciepła w budynkach w Polsce. W ciągu 12 miesięcy trzeba będzie złożyć deklarację, czym ogrzewane są domy.

14
28.02.2021 14:10

DOM
 / 
Moda na przenoszenie domów. Warto, ale nie dla oszczędności, mówią architekci

"Dom do przeniesienia" - takich ofert w polskim internecie jest coraz więcej. Czy przeniesienie drewnianego domu jest tańsze niż zakup nowego? Nie zawsze, przekonują eksperci. Jednak dodają, że w ten sposób potrafią powstać prawdziwe perełki.

3
27.02.2021 13:41

MIESZKANIE
 / 
Polacy przyznają. W czasie pandemii częściej kupowali odzież domową i artykuły do kuchni

W czasie pandemii ponad 40% Polaków częściej niż przed nią kupowało art. z kategorii home & living. Konsumenci głównie nabywali odzież domową – powyżej 31%, akcesoria do kuchni – ok. 18%, a także produkty do sypialni – przeszło 12%. Najrzadziej wybierali ogólne art. do domu – prawie 5% i do samej łazienki – ponad 5%. Najbardziej zwiększyły ilość takich zakupów osoby zamieszkujące duże miasta w woj. mazowieckim, wielkopolskim i śląskim.

bDSCuvUJ
166
27.02.2021 6:08

DOM
 / 
Dom za 3,7 tys. za metr kwadratowy? Tak wygląda luksusowa rezydencja w górach

Wybudowany jako nowoczesna stodoła, na wzgórzu, z pięknymi widokami - tak wygląda kolejny "Pomysł na dom". Tym razem Kuba Jankowski wybrał się na południe Polski. W zimowej scenerii zatopiony jest 300-metrowy dom dla pięcioosobowej rodziny. Wielkie przeszklenia umożliwiają podziwianie widoków i dają świetne doświetlenie pomieszczeń. W środku budynek podzielono na część dla dorosłych oraz dzieci - każdy ma po jednej kondygnacji.

188
20.02.2021 7:31

DOM
 / 
Domek z działką nad jeziorem na sprzedaż. Cena? Niecałe 230 zł za metr

Nadleśnictwo Susz ma propozycję dla tych, którzy chcą zamieszkać blisko natury. Sprzedaje zabytkową leśniczówkę z budynkiem gospodarczym i sporą działką. Cena jest niezwykle atrakcyjna. Złożyć ofertę może każdy - ale jest jeden kruczek.

2
29.01.2021 18:13

DOM
 / 
Wylicytuj weekend w domku. Money.pl gra z WOŚP

To będzie pierwsza tego typu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – w lockdownie, bez wielkich koncertów plenerowych, masowych akcji na ulicach. Redakcja money.pl i twórcy programu "Pomysł na dom" przyłączają się w tym trudnym roku do Jurka Owsiaka. Chcesz pomóc? Licytuj weekend w domku HUS. 35 metrów kwadratowych ciszy i spokoju. Taki jest domek HUS w Strzyżach pod Warszawą. Dojazd ze stolicy? W niecałą godzinę. Teraz, tak jak hotele i inne noclegi, jeszcze zamknięty. Ale jak wszyscy odliczamy czas do końca lockdownu.

125
13.01.2021 6:18

SPOŁECZEŃSTWO
 / 
Rzucają wszystko i jadą na wieś. Polacy przestali tylko marzyć o domku za miastem

Pani Małgorzata, która chce bezpłatnie wynająć domek na wsi, mówi, że zainteresowanie ofertą przerosło jej oczekiwania. Jednak eksperci od rynku nieruchomości aż tak zdziwieni nie są. Jak tłumaczą, od czasu wybuchu pandemii coraz częściej na serio myślimy o przeprowadzce za miasto.

bDSCuvUK
160
01.01.2021 15:37

BUDOWNICTWO
 / 
Dom pod ziemią. Dla Polaków to już nie jest abstrakcja

W USA domy podziemne powstają już od sześciu dekad. Teraz zaczynają się nimi interesować Polacy. Z roku na rok takich realizacji jest coraz więcej, a o podziemne inwestycje pytają nawet mieszkańcy centrum Warszawy.

471
01.01.2021 9:51

SMOG
 / 
Nowy obowiązek dla właścicieli domów. Będą musieli zgłaszać, czym je ogrzewają

Początek roku oznacza więcej obowiązków dla osób, które posiadają domy. Będą one musiały ewidencjonować, czego używają do ogrzewania. Taki zbiór informacji ma pomóc w lepszej walce ze smogiem.

4
02.12.2020 17:16

PORADNIKI
 / 
Home stager – kim jest? Kto to jest?

Home stager to osoba zajmująca się przygotowaniem domu lub mieszkania do sprzedaży lub wynajmu. Home staging polega na atrakcyjnym zaaranżowaniu nieruchomości, tak by jej wystrój zainteresował jak największą liczbę osób. Zadaniem home stagera jest więc w efekcie przyśpieszenie sprzedaży lub wynajmu za jak największą cenę.

184
07.11.2020 8:20

DOM
 / 
Sprytny dom bez rachunków i pozwolenia na budowę. "Minimalizm to kierunek, w którym powinniśmy iść"

Oto dom plus energetyczny, czyli taki, który wytwarza więcej energii niż potrzebuje i dzięki temu zarabia. Nie emituje CO2 do atmosfery. Jest mały i można go postawić bez pozwolenia na budowę. Koszt inwestycji to 200 tys. zł wraz z fotowoltaiką i przyłączeniem do sieci. Co jeszcze oferuje dom Solace? Dowiecie się tego z programu "Pomysł na dom", w którym przedstawiamy różne techniki budowy domów całorocznych lub rekreacyjnych.

200
24.10.2020 7:52

DOM
 / 
"Pomysł na dom". Przyczepa czy dom? Niezły trik

W nowym sezonie "Pomysłu na dom" prowadzący sprawdzą najnowsze trendy w budownictwie i technologiczne nowinki z nim związane. Przyjrzą się bliżej domom budowanym w nowoczesnych technologiach, tym dużym, ale i tym najmniejszym do 35 m2, domkom na przyczepie, w kontenerach, na wodzie i wielu innym ciekawym budynkom. Ile kosztują, kto jest nimi zainteresowany, jak wygląda ich wnętrze i jakie rozwiązania architektoniczne można zastosować w tak małej przestrzeni?