Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NCBiR wybrało ofertę konsorcjum Ursus Bus na projekt bezemisyjnych pojazdów

1
Podziel się

Konsorcjum Ursus Bus, w skład którego wchodzi m.in. Ursus i jego spółka zależna Ursus Bus, zostało wybrane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) do realizacji zamówienia publicznego w trybie partnerstwa innowacyjnego na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego, podał Ursus.

NCBiR wybrało ofertę konsorcjum Ursus Bus na projekt bezemisyjnych pojazdów
bEiRYACZ

"Wśród wybranych ofert, poza ofertą konsorcjum Ursus Bus, zamawiający wskazał oferty złożone przez Politechnikę Śląską oraz konsorcjum, którego liderem jest Autosan sp. z o.o. Kolejnym etapem realizacji zamówienia publicznego będzie zawarcie umów z wykonawcami, którzy przedstawili najkorzystniejsze oferty. Na realizację wszystkich 3 etapów fazy B+R zgodnie z ofertą złożoną w ramach postępowania konsorcjum Ursus Bus ma uzyskać finansowanie w kwocie 22 350 000 zł netto" - czytamy w komunikacie.

Faza B+R podzielona jest na 3 etapy:

- etap 1 - opracowanie dokumentacji pojazdu 12 m (zgodnej z oczekiwaniami zamawiającego) - NCBiR planuje na ten etap przyznać 2 500 000 zł netto/podmiot, czas realizacji etapu 195 dni. Po tym czasie NCBiR będzie oceniał przedłożoną dokumentację pod kątem spełniania wymogów SIWZ. Do kolejnej fazy zostaną dopuszczone podmioty, których dokumentacja zostanie pozytywnie oceniona przez NCBiR.

bEiRYADb

- etap 2 - opracowanie prototypu pojazdu 12 m - NCBiR planuje na ten etap przyznać 4 850 000 zł netto/podmiot, czas realizacji etapu 225 dni. Po tym etapie NCBiR będzie oceniał prototyp pod kątem spełniania wymogów SIWZ. Do kolejnej fazy zostaną dopuszczone podmioty, których prototyp 12m zostanie pozytywnie oceniony przez NCBiR i zamawiających w trakcie testów.

- etap 3 - opracowanie typoszeregu prototypów pojazdów 10m, 12m i 18m - NCBiR planuje na ten etap przyznać 15 000 000 zł netto/podmiot, czas realizacji etapu 215 dni. Po tym etapie NCBiR będzie oceniał zaprezentowany typoszereg pojazdów pod kątem spełniania wymogów SIWZ. Do kolejnej fazy (wdrożeniowej) zostaną dopuszczone podmioty, których typoszereg pojazdów zostanie pozytywnie oceniony przez NCBiR i zamawiających, wyjaśniono dalej.

Po podpisaniu umowy z zamawiającym i przedstawieniu gwarancji bankowej bądź ubezpieczeniowej, konsorcjum Ursus Bus otrzyma zaliczkę w kwocie 2 250 000 zł netto przeznaczoną na realizację pierwszego etapu fazy badawczo-rozwojowej. Pozostałe zaliczki w wysokości 90% wartości dwóch kolejnych etapów będą wypłacane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem realizacji procesu B+R, podano także.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

bEiRYADC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Xyz
2 lata temu
Od pomyslu do przemyslu trzeba dodac ekologicznego..Tylko czy to aby nie jest wywazanie otwartych drzwi bo sa firmy z duzymi osiagnieciami w.tej branzy.