Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Netia bierze kredyt na sfinansowanie przejęcia TK Telekom

0
Podziel się

Po transakcji grupa znacznie zwiększy zasięg własnej sieci światłowodowej.

Netia bierze kredyt na sfinansowanie przejęcia TK Telekom
(Piotr Jedzura/REPORTER)
bDTpecWd

Netia podpisała umowę na 400 mln zł kredytu o trzyletnim okresie spłaty z mBankiem i podmiotami z grupy DNB. Środki te zostaną przeznaczone na spłatę wcześniej zaciągniętego kredytu oraz na sfinansowanie przejęcia TK Telekom. Po zakupie tej firmy grupa Netia znacznie zwiększy zasięg własnej sieci światłowodowej.

Spłatę kredytu rozłożono na sześć równych półrocznych rat, z których ostatnia będzie płatna 9 lipca 2018 roku. Oprocentowanie kredytu w każdym z okresów odsetkowych stanowi suma WIBOR i marży uzależnionej od wskaźników finansowych.

Kredyt ma być przeznaczony na spłatę zadłużenia wynikającego z umowy kredytowej z 3 listopada 2014 roku zawartej przez Netię z mBankiem jako agentem kredytu oraz Bankiem Gospodarki Żywnościowej S.A. jako pierwotnymi kredytodawcami - do łącznej wysokości 250 mln zł oraz realizację inwestycji związanej z nabyciem udziałów w spółce TK Telekom - do łącznej wysokości 150 mln zł.

bDTpecWf

Netia podała wcześniej w tym tygodniu, że spełniły się warunki dotyczące umowy przedwstępnej pomiędzy Netią jako kupującym a spółką Polskie Koleje Państwowe jako sprzedającym, skutkujące zobowiązaniem do zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce TK Telekom sp. z o.o.

W komunikacie opublikowanym 8 lipca Netia zapowiedziała, że zawarcie umowy powinno nastąpić w terminie 10 dni roboczych od zawiadomienia lub w innej dacie uzgodnionej przez strony na piśmie.

Na początku maja Netia zawarła przedwstępną umowę nabycia 100 proc. udziałów spółki TK Telekom od grupy PKP. Z tytułu ceny sprzedaży 769 801 udziałów w kapitale zakładowym TK Telekom Netia zobowiązała się do zapłaty PKP S.A. w dniu zawarcia umowy przyrzeczonej kwoty 221,86 mln zł. Po transakcji grupa Netia znacznie zwiększy zasięg własnej sieci światłowodowej - TK Telekom posiada około 7,5 tys. km linii światłowodowych w ramach sieci szkieletowej.

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.

bDTpecWl
bDTpecWG
media
telekomunikacja
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)