Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netmedia rozmawia o kolejnych akwizycjach

0
Podziel się:

Netmedia po przejęciu spółki Marco Polo Travel, prowadzi rozmowy o akwizycjach z kilkoma kolejnymi firmami.

Netmedia rozmawia o kolejnych akwizycjach
(ITAR TASS/PAP)

*Netmedia po przejęciu spółki Marco Polo Travel, prowadzi rozmowy o akwizycjach z kilkoma kolejnymi firmami. Z kolei podwyższone prognozy finansowe na 2008 r. spółka postrzega jako konserwatywne. *

- _ Poszukiwanie nowych akwizycji jest u nas procesem ciągłym. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma firmami, w dwóch przypadkach jest to proces średniozaawansowany, a w pozostałych są to wstępne rozmowy _ - powiedział prezes Netmedii Andrzej Wierzba.

- _ Podmioty, które chcielibyśmy jeszcze dołączyć do grupy, wzmocniłyby nas w turystyce, jak również myślimy o spółkach e- commercowych, działających na innych rynkach europejskich _ - dodał.

Netmedia w poniedziałek rano poinformowała o przejęciu za ok. 5,5 mln zł 100 proc. udziałów w spółce Marco Polo Travel. Firma kupi 83,33 proc. udziałów za 4,57 mln zł od Marcina Kłopocińskiego, a pozostałe 16,67 proc. udziałów spółka odkupi od Private Investors Sp. z o. o. za łączną kwotę 913.000 zł. Inwestycja ma być sfinansowana ze środków własnych spółki.

Marco Polo Travel to biuro podróży zajmujące się luksusowymi wyjazdami egzotycznymi. Specjalizuje się w rejsach na statkach wycieczkowych, ale również rozwija dział wyjazdów motywacyjnych dla firm, pośredniczy w wynajmowaniu nieruchomości i luksusowych willi, organizacji wyjazdów pobytowych na Karaibach, a także pośredniczy w czarterach jachtów.

- _ Szacuje się, że obecnie liczba osób korzystająca z rejsów wycieczkowych to około 14,4 mln na całym świecie i ciągle rośnie. Obecnie europejskie stocznie budownictwa okrętowego przygotowują 36 statków, które mają być oddane w ciągu najbliższych czterech lat i zakładamy, że również w Polsce ta forma spędzania wolnego czasu będzie miała z roku na rok coraz liczniejsze grono zwolenników _ - powiedział Jarosław Kruszka, cruising project director w Netmedia.

Marco Polo Travel miał w 2007 r, 9,23 mln zł przychodów, a rok wcześniej 6,32 mln zł. Plany na 2008 r. zakładają uzyskanie 14,24 mln zł zysku netto i kilkuset tys. zł zysku netto.

W zawiązku z przejęciem Marco Polo Travel i szybszym od przewidywanego tempem rozwoju podstawowej działalności Netmedia podwyższyła prognozę zysku netto grupy na 2008 r. do 4,71 mln zł z 3,61 mln zł i przychodów do 85 mln zł z 67,2 mln zł. Prognoza skonsolidowanego zysku brutto została podniesiona do 5,82 mln zł z 4,46 mln zł, a EBITDA do 6,6 mln zł z 5,12 mln zł.

- _ Zawsze staramy się, aby nasze prognozy były konserwatywne. Wolimy zaskakiwać inwestorów, przekraczając szacunki niż odwrotnie _ - powiedział Wierzba.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że prognoza na 2008 r. nie uwzględnia np. możliwych przychodów z projektu podpisu elektronicznego (Netmedia ma zarejestrowane domeny internetowe związane z podpisem i spodziewa się podpisać umowę ze spółką świadczącą usługi certyfikacyjne).

Netmedia w najbliższym czasie planuje także uruchomić portal wycieczkowy wyjazdy.pl, prezentujący oferty wakacyjne największych turoperatorów, który według zapowiedzi przedstawicieli spółki ma być konkurencją dla takich portali jak np. wakacje.pl, czy travelplanet.pl.

telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)