Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie będzie sprzedaży ABC Data. Jeszcze nie teraz...

0
Podziel się:

Prezes Biedrzycki przypomniał, że w przypadku sprzedaży akcji przed końcem 2014 roku, MCI poniosłoby dodatkowe koszty związane z rozliczeniami z poprzednim właścicielem.

Nie będzie sprzedaży ABC Data. Jeszcze nie teraz...
(cmeder/iStockphoto)
bEslLKHV

ABC Data powinna wypracować w 2014 roku trzycyfrową (w mln zł) EBITDA - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management, który jest największym akcjonariuszem spółki. Z wypowiedzi Czechowicza wynika, że MCI nie spieszy się z wyjściem z akcjonariatu dystrybutora IT.

_ - ABC Data powinna mieć trzycyfrową EBITDA. Trudno sobie wyobrazić, aby nie miała trzycyfrowej EBITDA w 2014 r. _ - powiedział Czechowicz. Prognoza ABC Data na 2013 r. zakłada wypracowanie 80,2 mln zł zysku EBITDA oraz 4,83 mld zł przychodów.

ZWZ ABC Data w czerwcu podjęło uchwałę ws. podpisania umowy z doradcą finansowym, który ma dokonać analizy strategicznych opcji dalszego rozwoju spółki oraz, gdy będzie to uzasadnione, transakcji pozyskania inwestora strategicznego dla spółki. Pozyskanie nowego inwestora może umożliwić spółce: dostęp do know-how, systemów, technologii, dostęp do nowych rynków, dostęp do nowych dostawców oraz powstanie nowych synergii.

bEslLKHX

Ostatnio prezes ABC Data Norbert Biedrzycki na konferencji ostrożnie wypowiadał się na temat możliwości szybkiego pozyskania inwestora dla spółki. Także z wypowiedzi Czechowicza wynika, że proces pozyskania inwestora nie musi się szybko sfinalizować. - _ Obecnie nie za bardzo widzimy coś, co by nas motywowało do sprzedaży ABC Data _ - powiedział.

Przypomniał, że w przypadku sprzedaży akcji ABC Data przed końcem 2014 r., MCI poniosłoby dodatkowe koszty związane z rozliczeniami z poprzednim właścicielem. Do końca 2014 r. Arthur Holding GmbH jest uprawniony do otrzymania określonej procentowo wartości wpływów ze sprzedaży akcji ABC Data posiadanych przez podmioty w grupie kapitałowej MCI pod warunkiem przekroczenia w takiej sprzedaży ceny akcji równej 2,61 zł. Obecny kurs akcji spółki na GPW to 4,52 zł.

Czechowicz poinformował też, że w perspektywie dwóch lat MCI oczekuje, że rozpozna ponad 200 mln zł zysku na ABC Data.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEslLKIy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)