Notowania

Niemcy: Insiderzy wkroczyli do akcji

Menadżerowie dużych firm sprzedają akcje swoich spółek. To sygnał, że indeksy mogą iść w górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Menadżerowie Adidasa i Deutsche Bank sprzedają na dużą skalę akcje własnych firm. *

Zmienia się trend w transakcjach insiderskich. Po raz pierwszy w tym roku czołowi menadżerowie sprzedają ponownie akcje swoich przedsiębiorstw. Sygnalizują tym samym, że po ostatnim wzroście kursów na giełdach nadszedł czas na realizację zysków.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Niemcy: Widmo recesji zaczyna straszyć ]( http://news.money.pl/artykul/niemcy;widmo;recesji;zaczyna;straszyc,31,0,338207.html )

W pierwszych czterech miesiącach roku, kiedy kursy akcji odnotowały poważny spadek, nie odnotowano prawie żadnych transakcji sprzedaży.

W ostatnich dwóch tygodniach wzrosła również liczba transakcji kupna. Barometr insiderski, który co dwa tygodnie sporządzany jest ekskluzywnie dla dziennika Handelsblatt spadł do 178 punktów i sygnalizuje, że większość czołowych niemieckich menadżerów przedsiębiorstw notowanych na giełdach Dax, MDax, TecDax i SDax liczy na wzrost kursów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Niemcy: **Klasa średnia się kurczy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;klasa;srednia;sie;kurczy,10,0,339978.html )

Tezę o wolno rosnących kursach potwierdzają doskonale ostatnie wyprzedaże. Po raz pierwszy od miesięcy pojawiło się duże zlecenie sprzedaży akcji notowanych na giełdzie przedsiębiorstw Adidas i Deutsche Bank. Szef rady Adidasa Christian Tourres, który pozbył się właśnie 100 tys. akcji o wartości 4,4 mln euro, sprzedał taką samą ilość akcji już pod koniec grudnia. Wtedy jednak otrzymał za nie około 15 procent więcej.

Analitycy Commerzbank Private Banking nie widzą jednak zbyt dużego potencjału akcji Adidasa i wystawiają im notę neutralne. - _ W obliczu panującej niepewności na najważniejszym rynku północnoamerykańskim, wyższy kurs uważamy za nieprawdopodobny _ - oceniają.

Analitycy śledzą z napięciem także insiderską sprzedaż w przypadku Deutsche Bank. W końcu zdania na temat przyszłego potencjału kursu niemieckiego prymusa bankowego są dalece rozbieżne.

Analitycy amerykańskiego banku Lehman Brothers, Kate Woolfoot i Nipum Prem, skorygowali w ubiegłym tygodniu swoją ocenę kursu akcji z 70 na 66 euro. Przy aktualnym kursie 73 euro oznaczałoby to obniżkę wysokości prawie 10 procent. Powodem negatywnej oceny mogą być prawdopodobnie możliwe dalsze straty spowodowane sprzedażą aktywów.

Tagi: insiderzy, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz