Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niższa cena docelowa dla Budimeksu

0
Podziel się:

Rekomendacja została wydana przy kursie 124,1 zł.

Dariusz Blocher, prezes spółki Budimex
Dariusz Blocher, prezes spółki Budimex (PIOTR GAMDZYK/REPORTER/EAST NEWS)
bEEkfVvp

Analitycy DM BDM, w raporcie z 8 września, obniżyli cenę docelową dla Budimeksu do 125,6 zł ze 128,9 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację trzymaj.

Rekomendacja została wydana przy kursie 124,1 zł.

_ Po nieznacznej korekcie założeń finansowych oraz spadku wyceny porównawczej nieznacznie obniżamy cenę docelową z 128,9 zł do 125,6 zł i pozostajemy przy zaleceniu +trzymaj+. Spółka handlowana jest według naszych prognoz na wskaźnikach P/E'14=18,9x i P/E'15=18,0x, a więc z premią w stosunku do grupy porównawczej (historycznie uzasadnioną regularną dywidendą, olbrzymią pozycją gotówkową a także bankiem ziemi) _ - napisano w raporcie.

bEEkfVvr

Analitycy wskazują, że choć tempo otwierania kopert w przetargach jest ostatnio duże, to spółka wolniej od oczekiwań podpisuje finalne umowy.

_ Budimex dopiero w 3Q'14 sfinalizował pozyskanie pierwszego kontraktu drogowego z nowej perspektywy budżetowej. Obawiamy się, że może przełożyć się to na przesunięcie mocniejszego skoku w wynikach Budimexu z 2015 na 2016 rok (konsensus na 2015 zakłada 5,1 przychodów i >190 mln zł zysku netto). Przyszły rok ma szansę być jednak mocny po stronie cash flow'u - początek realizacji umów to zwykle okres +zbierania+ gotówki przez spółkę _ - czytamy.

bEEkfVvS
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)