Notowania

est
09.12.2011 10:39

Niższa rekomendacja dla spółki energetycznej

Analitycy KBC Securities obniżyli rekomedację dla spółki energetycznej E-Star, notowanej w Budapeszcie i Warszawie, do trzymaj z kupuj i wyznaczyli cenę docelową dla jednej akcji na 20,5 euro (czyli 6.060 HUF), wynika z raportu datowanego na 7 grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Analitycy KBC Securities obniżyli rekomedację dla spółki energetycznej E-Star, notowanej w Budapeszcie i Warszawie, do _ trzymaj _ z _ kupuj _ i wyznaczyli cenę docelową dla jednej akcji na 20,5 euro (czyli 6.060 HUF), wynika z raportu datowanego na 7 grudnia.

W raporcie przyjęto cenę rynkową na poziomie 5.610 HUF za jedną akcję. W Warszawie, w piątek kurs wynosił 145,0 zł, bez zmiany wobec ceny odniesienia.

_ Cena akcji E-Star spadła o 30% od opublikowania przez nią raportu za II kwartał. Papiery spółki spisują się gorzej od indeksu BUX aż o 26%. Firma przedstawiła też rozczarowujące wyniki za III kw., w głównej mierze z powodu opóźnień dotyczących jej rumuńskich inwestycji _ - czytamy w raporcie. Analitycy przypominają też o obniżeniu przez spółkę prognoz finansowych.

Pod koniec listopada spółka obniżyła prognozę tegorocznego zysku EBITDA do 7,0 mln euro z oczekiwanych we wrześniu 11,1 mln euro, zaś na 2012 rok planuje 12,3 mln euro zysku w tym ujęciu (wobec 20,5 mln euro prognozowanych wiosną br.).

| |
| --- |

Tagi: est, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz