Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Noble podniósł rekomendację dla Impexmetalu

0
Podziel się:

Analitycy Noble Securities, w raporcie z 14 września, podnieśli rekomendację dla Impexmetalu do kupuj z akumuluj. Cena docelowa została ustalona na poziomie 4,65 zł.

Noble podniósł rekomendację dla Impexmetalu
(H-Gall/iStockphoto)

*Analitycy Noble Securities, w raporcie z 14 września, podnieśli rekomendację dla Impexmetalu do _ kupuj _ z _ akumuluj _. Cena docelowa została ustalona na poziomie 4,65 zł. *

Rekomendację wydano przy cenie 3,43 zł za akcję spółki. W czwartek ok. godz. 10.40 za akcję Impexmetalu płacono 3,53 zł.

_ Grupa Impexmetal ma za sobą bardzo dobre półrocze. Po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych wszystkie spółki produkcyjne zwiększyły zysk netto rok do roku. Głównym źródłem wzrostu wyniku była Huta Aluminium Konin, która korzystała z wysokiego popytu i premii przerobowych. Powodem do zadowolenia może być nadspodziewanie wysoki EBIT w Grupie Hutmen. Pozytywnie oceniamy również wyniki Baterpolu oraz FŁT _ - napisano w raporcie.

Analitycy Noble Securities obniżyli jednak prognozy wyników Impexmetalu na kolejne kwartały ze względu na negatywne zmiany otoczenia rynkowego.

_ Spodziewamy się, że otoczenie rynkowe w drugim półroczu oraz w przyszłym roku będzie trudniejsze. Spadek wskaźników PMI, obniżenie prognoz PKB dla krajów UE może mieć realne przełożenie na niższy popyt na wyroby z metali oraz spadek marż przerobowych _ - uzasadnili.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)