Notowania

grupa lotos
20.11.2014 10:00

Nowa emisja Grupy Lotos. Skarb Państwa kupi akcje

- Dzięki zapisowi o wartości około 529,5 mln zł Skarb Państwa zamierza utrzymać dotychczasowy udział w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu spółki - podał resort Skarbu Państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Skarb Państwa złoży zapis na wszystkie przysługujące mu akcje nowej emisji Grupy Lotos i zamierza utrzymać swój dotychczasowy udział w spółce - poinformowało dziś Ministerstwo Skarbu Państwa.

_ - Zgodnie z zapowiedzią Minister Skarbu Państwa, działając w imieniu Skarbu Państwa, złoży (w terminie przyjmowania zapisów) zapis na wszystkie przysługujące mu w ramach prawa poboru akcje nowej emisji Grupy Lotos _ - podkreślił resort.

Jak dodało MSP, _ dzięki zapisowi o wartości około 529,5 mln zł Skarb Państwa zamierza utrzymać dotychczasowy udział w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu Grupy Lotos wynoszący ok. 53,19 procent _.

Cytowany w komunikacie wiceminister skarbu Rafał Baniak zaznaczył, że zainwestowane przez Skarb Państwa środki, które trafią na sfinansowanie inwestycji w instalację opóźnionego koksowania i instalacje towarzyszące, przyczynią się do wzrostu wartości spółki.

_ - Udział w emisji jest wyrazem naszego poparcia strategii rozwoju spółki. Grupa Lotos jest strategiczną spółką Skarbu Państwa _ - zauważył Baniak.

W czwartek zaczynają się zapisy na akcje spółki nowej emisji Lotosu, które potrwają do 28 listopada.

Cena emisyjna akcji Lotosu w ofercie publicznej została ustalona na 18,1 zł. Spółka wyemituje do 55 mln akcji. Ok. 530-650 mln zł z emisji ma trafić na budowę instalacji koksowania, a 350-470 mln zł na zagospodarowanie złóż na Bałtyku.

Tagi: grupa lotos, lts, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz