Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe rekomendacje dla Synthosu i Grupy Azoty

0
Podziel się:

Analitycy BESI Grupo Novo Banco obniżyli rekomendacje i wyceny Synthosu oraz Grupy Azoty.

Nowe rekomendacje dla Synthosu i Grupy Azoty
(Fotolia)

Analitycy BESI Grupo Novo Banco obniżyli rekomendacje i wyceny Synthosu oraz Grupy Azoty, jak wynika z raportów na 2 lipca. W pierwszym przypadku zalecają nastawienie neutralne, a w drugim sprzedawanie akcji.

BESI Grupo Novo Banco obniżyło rekomendację dla Synthosu do neutralnej z "kupuj", a cenę docelową - do 4,5 zł z 6 zł, wynika z raportu datowanego na 2 lipca.

W czwartek ok. godziny 9:08 za akcję Synthosu płacono 4,57 zł, po spadku kursu o 0,22 proc. w stosunku do ostatniego zamknięcia.

Analitycy uważają, że wyniki operacyjne Synthos poprawią się ze względu na wzrost ceny butadienu. Zakładają, że spółka nie zrealizuje inwestycji w Brazylii, co pozwoli na wypłatę wyższych dywidend. Zwracają też uwagę na prognozowane lekkie odbicie sprzedaży opon na wymianę w tym roku.

"Analitycy spodziewają się, że w III kw. 2015 będzie można zobaczyć pierwsze wyniki kauczuków SSBR, co powinno wygenerować wyższe marże. BESI zakłada, że od 2Q15 będziemy mieli do czynienia z powrotem do wzrostu zysku EBITDA, przy wskaźniku CAGR za 2015-2017E na poziomie 31 proc. Prognoza analityków zysku EBITDA na 2015 rok jest nieco poniżej konsensusu (599 mln zł w porównaniu z 691 mln zł), za to w 2016 r. powyżej konsensusu: 850 mln zł względem 787 mln zł" - czytamy także w komentarzu.

Rekomendacja dla Grupy Azoty

Analitycy BESI obniżyli rekomendację dla Grupy Azoty do "sprzedaj" z "kupuj" a cenę docelową do 70 zł z 85,6 zł, wynika z raportu datowanego na 2 lipca.

W czwartek ok. godziny 9:01 za akcję Grupy Azoty płacono 80,26 zł, po spadku kursu o 0,61% w stosunku do ostatniego zamknięcia.

"W tym roku cena akcji Grupy Azoty gwałtownie wzrosła (+30% od początku roku) dzięki znacznej poprawie wyników operacyjnych w pierwszym kwartale (skorygowany zysk EBITDA +50% w ujęciu rok do roku). Zdaniem BESI, rynek uwzględnił już w wycenie potencjalne oszczędności na kosztach gazu, a ze względu na duży program inwestycyjny, analitycy uważają, że możliwość wypłaty znacznych dywidend w latach 2015-2017 jest ograniczona" - czytamy w komentarzu.

BESI spodziewa się pogorszenia nastrojów na rynku nawozów w najbliższych kwartałach, co prawdopodobnie wpłynie na wycenę akcji. Analitycy szacują także, że zysk EBITDA Grupy Azoty za 2015 r. wyniesie 1,1 mld zł, 5 zł poniżej konsensusu.

Notowania tygodniowe Synthosu i Grupy Azoty

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)