Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe zamówienia Hydrobudowy na ponad 400 mln zł

0
Podziel się:

Nowe zamówienia podpisane w ostatnim czasie przez Hydrobudowę Polska przekraczają 400 mln zł, a spółka startuje w kolejnych przetargach o łącznej wartości ponad 1 mld zł - poinformowała spółka.

Nowe zamówienia Hydrobudowy na ponad 400 mln zł
bETVlEgR

*Nowe zamówienia podpisane w ostatnim czasie przez Hydrobudowę Polska przekraczają 400 mln zł, a spółka startuje w kolejnych przetargach o łącznej wartości ponad 1 mld zł - poinformowała spółka. *

_ Od początku tego roku Grupa HBP sukcesywnie powiększa swój portfel zamówień. Podpisaliśmy m.in. następujące kontrakty: na budowę odcinka Trasy Słowackiego w Gdańsku o wartości ponad 129 mln zł netto, na budowę hali w Toruniu za 99 mln zł netto, na budowę infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w Dąbrowie Górniczej o wartości ponad 52 mln zł netto, na budowę interaktywnego centrum historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu za przeszło 39 mln zł netto, na modernizację oczyszczalni ścieków w Gnieźnie za blisko 32 mln zl netto oraz oczyszczalni Hajdów k. Lublina za niemal 26 mln zł netto, a także na budowę Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu za ponad 38 mln zł netto _ - napisano w komunikacie Hydrobudowy Polska.

W sumie wartość tych nowych zamówień przekroczyła 400 mln zł.

bETVlEgT

_ Ponadto oczekujemy na zaproszenie do podpisania umów w przetargach z pierwszą ceną: na budowę tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku o wartości 720 mln zł netto, na przebudowę węzła komunikacyjnego Rondo Kaponiera w Poznaniu za ponad 170 mln zł netto, na przebudowę ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu o wartości około 87,5 mln zł netto, oraz na budowę zakładu zagospodarowania odpadów w miejscowości Bełżyce o wartości ponad 30 mln zł netto. W sumie, łącznie z udziałem konsorcjantów, daje to wartość ponad 1 mld zł netto _ - podała Hydrobudowa Polska.

Hydrobudowa Polska stara się także o zamówienia prywatne (na przykład przy budowie terminala LNG w Świnoujściu. Z komunikatu Hydrobudowy Polska wynika, że spółka przygotowuje się obecnie do postępowań przetargowych przekraczających wartość 4 mld zł.

Na początku drugiego kwartału wartość portfela zamówień Grupy HBP wynosiła prawie 2,2 mld zł. _ To zapewnia nam przychody nie tylko na ten rok, ale również częściowo i na rok następny _ - napisano w komunikacie.

W planach Hydrobudowa Polska ma wejście w nowe segmenty rynku - takie jak rynek energetyczny. Będzie to możliwe dzięki przynależności do Grupy PBG.

bETVlEgZ

Spółka informuje również, że w drugim kwartale podjęła działania mające na celu optymalne wykorzystanie zasobów grupy.

_ Między innymi kontynuujemy proces wchłonięcia Hydrobudowy 9 przez Hydrobudowę Polska, który powinien zakończyć się na początku 2012 roku. Mamy wspólny zarząd dla obu tych podmiotów. Jednocześnie, przeprowadzane są zmiany organizacyjne mające na celu obniżenie kosztów stałych i zwiększenie efektywności, chociażby poprzez outsourcing zorganizowanych części działalności Hydrobudowy czy też likwidację dublujących się struktur organizacyjnych, zwłaszcza w obszarze administracji _ - napisano w komunikacie.

Zgodnie z opublikowaną prognozą, w 2011 roku Grupa Kapitałowa Hydrobudowy Polska zarobi około 50 mln zł przy przychodach szacowanych na około 1,6 mld zł.

_ Prognoza jest konserwatywna i opiera się w większości na kontraktach znajdujących się już w portfelu zamówień. Na dzień dzisiejszy nie widzimy zagrożeń dla zrealizowania prognozy _ - podała spółka.

bETVlEhu
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)