Notowania

mBank zwrócił się do Sygnity z żądaniem wykupu 750 sztuk obligacji o łącznej wartości nominalnej 7,5 mln zł, w terminie 11 dni - podaje Sygnity.

Jednocześnie spółka przypomina, że w ramach uzgodnień z obligatariuszami oraz bankami finansującymi jej działalność operacyjną mBank S.A. zobowiązał się do powstrzymania się od jakichkolwiek działań związanych z egzekucją przysługujących mu praw z posiadanych obligacji, do chwili wynegocjowania formalnego porozumienia pomiędzy spółką, wszystkimi obligatariuszami oraz bankami.

7 lipca Sygnity podało, że uzgodniło z obligatariuszami, iż do chwili wynegocjowania formalnego porozumienia powstrzymają się oni od jakichkolwiek działań związanych z egzekucją przysługujących im praw w związku z naruszeniem przez spółkę wskaźników finansowych określonych przy emisji obligacji.

Zobacz także: Program Paliwo+. Tak PiS zmienia zdanie w sprawie akcyzy na paliwo

Jako termin na wynegocjowanie formalnego porozumienia zainteresowane strony ustaliły okres około dwóch tygodni.

Jednocześnie Sygnity wyjaśniało wówczas, że mBank jako przedstawiciel obligatariusza posiadającego 750 obligacji o łącznej wartości nominalnej 7,5 mln zł, poinformował o zamiarze przedstawienia w ciągu najbliższych dni żądania natychmiastowego wykupu posiadanych obligacji.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2017

sdfgh4567Bank to taka instytucja która proponuje parasol gdy świeci słońce, natomiast zabiera gdy zacznie padać deszcz - (chyba) Mark Twain

Rozwiń komentarze (1)