Notowania

Instytucje żądają wykupu obligacji. Sygnity zyskuje czas na rozmowy

Spółka z branży IT naruszyła wskaźniki finansowe określone przy emisji obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Działająca w branży IT spółka Sygnity porozumiała się z posiadaczami obligacji, że do chwili wynegocjowania formalnego porozumienia powstrzymają się oni od jakichkolwiek działań związanych z egzekucją przysługujących im praw.

To ciąg dalszy sprawy, o której pisaliśmy w money.pl w ubiegłym tygodniu. W związku z naruszeniem przez spółkę wskaźników finansowych określonych przy emisji obligacji, kilka instytucji - AXA, Pioneer, Allianz - zażądało natychmiastowego wykupu papierów wyemitowanych przez Sygnity. To poskutkowało m.in. bardzo mocnymi wahaniami kursu akcji spółki na GPW.

Kurs akcji Sygnity od początku 2017 roku

Teraz jako termin na wynegocjowanie formalnego porozumienia zainteresowane strony ustaliły okres około dwóch tygodni.

"W ramach podjętych rozmów z obligatariuszami reprezentującymi ok. 99% obligacji oraz z bankami finansującymi operacyjną działalność spółki, tj. Deutsche Bank Polska oraz ING Bank Śląski dokonano uzgodnień dotyczących zgłoszonych wezwań.

Zgodnie z poczynionymi ustaleniami, wszyscy biorący udział w spotkaniu przedstawiciele obligatariuszy oraz przedstawiciele banków złożyli deklarację powstrzymania się od jakichkolwiek działań związanych z egzekucją przysługujących im praw w związku z naruszeniem przez emitenta wskaźników finansowych określonych w warunkach emisji obligacji, do chwili wynegocjowania formalnego porozumienia pomiędzy spółką, wszystkimi obligatariuszami oraz bankami" - czytamy w informacji przekazanej przez Sygnity.

Zobacz także: Jest porozumienie w sprawie rakiet Patriot

Jednocześnie spółka wyjaśnia, że mBank jako przedstawiciel obligatariusza posiadającego 750 obligacji o łącznej wartości nominalnej 7,5 mln zł, poinformował o zamiarze przedstawienia w ciągu najbliższych dni żądania natychmiastowego wykupu posiadanych obligacji, przy czym do chwili wynegocjowania formalnego porozumienia mBank w imieniu ww. obligatariusza zobowiązał się do powstrzymania się od jakichkolwiek działań.

Jak podawała wcześniej spółka, po analizie skutków finansowo-księgowych oraz perspektyw realizacji kontraktów długoterminowych została podjęta decyzja o ujęciu w sprawozdaniu finansowym skonsolidowanym jednorazowych operacji księgowych o szacowanej, łącznej wartości około 95,9 mln zł, które negatywnie wpłyną na jednostkowe oraz skonsolidowane wyniki za okres pierwszego półrocza roku obrotowego 2016/2017.

Tagi: sygnity, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz