Notowania

giełda
19.10.2011 18:05

Obniżyli cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 13 października, obniżyli cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu do 14,80 zł z 15,30 zł wcześniej, podtrzymując zalecenie trzymaj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ronen/iStockphoto)

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 13 października, obniżyli cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu do 14,80 zł z 15,30 zł wcześniej, podtrzymując zalecenie _ trzymaj _.

W dniu wydania rekomendacji kurs Cyfrowego Polsatu wyniósł 15,35 zł, a w środę o 16.40 akcje spółki wyceniano na 15,21 zł.

Analitycy DI BRE, napisali w raporcie, że ich zdaniem dzięki poszerzonemu zasięgowi technicznemu swoich stacji telewizyjnych segment telewizyjny Cyfrowego Polsatu ma potencjał do poprawy wyników w perspektywie trzech kolejnych kwartałów.

_ - Później jednak rynek telewizyjny osiągnie stan równowagi, w którym spółka będzie musiała intensywniej walczyć o utrzymanie swoich udziałów rynkowych, co negatywnie odbijać się będzie na potencjale wzrostu rentowności segmentu _ - dodali.

Analitycy zwrócili też uwagę na segment usług dla klientów indywidualnych, w którym jak uważają, głównym motorem wzrostu dla Cyfrowego Polsatu będzie szerokopasmowy dostęp do internetu.

_ - Sądzimy, że dzięki LTE Cyfrowy Polsat będzie w stanie przyspieszyć tempo pozyskiwania abonentów usługi i osiągnąć do końca roku poziom 85 tys. użytkowników _ - napisali.

Prognoza DI BRE dla Cyfrowego Polsatu na 2011 rok to 2,38 mld zł przychodów ze sprzedaży, 568 mln zł zysku operacyjnego i 323 mln zł zysku netto.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz