Notowania

technologie
04.05.2016 15:51

Obrót akcjami Mediatela z grupy Hawe zawieszony

Wcześniej dziś KNF skierowała do GPW żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółki Mediatel do 31 maja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Dyjuk/Reporter)

Zarząd Giełdy zawiesił obrót akcjami spółki Mediatel do końca 31 maja. Grupa Mediatel jest podmiotem działającym na rynku telekomunikacyjnym. Należy do grupy Hawe.

Wcześniej dziś Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółki Mediatel do 31 maja włącznie, z powodu nieprzekazania przez spółkę do publicznej wiadomości raportu rocznego za rok obrotowy 2015 w terminie określonym przepisami prawa.

Wcześniej Mediatel podał, że jednostkowy i skonsolidowany raport roczny zostaną opublikowane nie później niż 31 maja. Jako powód zaistniałego opóźnienia w publikacji ww. raportów okresowych podano trwające postępowania restrukturyzacyjne Hawe, będącą spółką dominującą i HaweTelekom będącą spółką zależną, oraz konieczność aktywnego uczestnictwa w tych procesach przez zarząd oraz księgowość Mediatela polegająca w szczególności na wykonywaniu zarządzeń wydanych przez zarządców ustanowionych w otwartych postępowaniach sanacyjnych Hawe oraz Hawe Telekom.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, mtl, hwe, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz