Notowania

getback
28.06.2017 10:40

GetBack idzie na giełdę. Analitycy widzą szanse na zyski

Związek Maklerów i Doradców przyjrzał się ofercie spółki windykacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Cynka/ East News)

Jeszcze do poniedziałku 3 lipca inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje spółki windykacyjnej GetBack, która chce zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Analitycy ze Związku Maklerów i Doradców widzą szanse na zyski.

GetBack to spółka, która działa w branży windykacyjnej od 2012 r. W tym czasie wyraźnie umocniła swoją pozycję i weszła do ścisłej czołówki w kraju. Obecnie zarządza wierzytelnościami o wartości ponad 19 mld zł, obok takich spółek, jak Kruk czy Best.

Z oferty publicznej akcji GetBack chce pozyskać kwotę w wysokości 400-500 mln zł. Pieniądze przeznaczy na zakup kolejnych wierzytelności, choć nie wyklucza również przejęć innych spółek działających na rynku windykacji.

Inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje GetBack do 3 lipca. By kupić papiery tej spółki, muszą przeznaczyć 27 zł na każdą sztukę - tyle bowiem wynosi cena maksymalna ustalona w ofercie. Nie jest to jeszcze kwota, po której kupią akcje. Ostateczna musi być bowiem równa bądź niższa od maksymalnej.

Tymczasem analitycy ze Związku Maklerów i Doradców przyjrzeli się ofercie GetBack i uznali, że inwestorzy mają szansę na zyski. Według przeprowadzonej przez nich wyceny jedna akcja spółki jest warta 30,20 zł. Gdyby przyjąć, że ostateczna cena emisyjna utrzyma się na poziomie 27 zł za sztukę, oznacza to potencjał zysków na poziomie prawie 12 proc.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że ich opracowanie nie ma charakteru rekomendacji. To ocena na podstawie prognoz finansowych spółki oraz porównania jej z innymi graczami na rynku, których akcje są notowane na giełdach w Europie oraz USA.

Zobacz także: Jak żyć po brexicie? Premier May ma plan

Tagi: getback, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2017

ArGet back to kretacze grosza bym im nie dal nekaja tylko ludzi

28-06-2017

xccx"Nic Polakom do oddanie nie mam" - czyli nie rodakom...wszystko jasne

28-06-2017

kkprzecież on jest czyściutki jak łza nic nikomu nie ukradł!!! hahahaha

Rozwiń komentarze (10)