Trwa ładowanie...
bDyMlGJh

Notowania

Getback – Wszystkie wiadomości

16
04.01.2021 11:24

KLIENCI
 / 
Co z klientami Idea Banku? "Przymusowe przejęcie to dla nich zabezpieczenie"

Idea Bank przejęty przez Pekao po decyzji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Co z klientami? - Zgodnie z decyzją BFG, roszczenia z tytułu działalności pozabankowej pozostały przy Idea Banku, a całe przedsiębiorstwo bankowe, poza tymi wyłączeniami, zostało przeniesione do Pekao. Roszczenia obligatariuszy GetBack powinny być kierowane do Idea Banku, bo ten podmiot dalej istnieje. Została uruchomiona procedura przymusowej restrukturyzacji, ale alternatywą byłaby upadłość, więc akcjonariusze mogliby i tak nie dostać ani złotówki, to jest dzielenie straty. Celem ustawy o BFG jest ochrona klientów banku i jest częścią europejskiej dyrektywy. Ma chronić system bankowy, ale przede wszystkim klientów. Gdyby doszło do nieuporządkowanej restrukturyzacji czy nawet upadłości banku, miałoby niewyobrażalne skutki gospodarcze, nie tylko dla klientów Idea Banku, ale i całego systemu - powiedział w programie "Money. To się liczy" Karol Tatara, doradca restrukturyzacyjny. - Dyrektywa mówi również jasno, że - niestety - straty przede wszystkim są finansowane przez akcjonariuszy - dodał. Dopytywany o poszkodowanych obligatariuszy GetBack oraz to, czy przejęcie Idea Banku zamyka im drogę do odzyskania pieniędzy, ekspert odparł, że najważniejsze jest to, co dalej będzie działo się z Idea Bankiem. - Pytanie, co się stanie z tą resztką Idea Banku, która pozostała. Nadal proces przymusowej restrukturyzacji trwa. Można wyobrazić sobie nawet dokapitalizowanie spółki, ale to jest oczywiście teoretyczny scenariusz. Tak naprawdę zależy to też od tego, jakie aktywa pozostały w Idea Banku. Chodzi oczywiście o stratę ekonomiczną, akcjonariusze i właściciele w każdym procesie restrukturyzacyjnym są zaspokajani na końcu. Kluczowe jest to, według jakiej kolejności będą zaspokajane roszczenia. To jest pytanie o przyszłość, co się stanie z pozostałą częścią Idea Banku w restrukturyzacji - wytłumaczył w rozmowie z money.pl Karol Tatara, doradca restrukturyzacyjny.

3
30.12.2020 21:31

GETBACK
 / 
Zmiana w zarządzie GetBack. Magdalena Nawłoka odchodzi

Magdalena Nawłoka zrezygnowała z miejsca w zarządzie GetBack.

220
21.12.2020 18:10

GOSPODARKA
 / 
Leszek Czarnecki nie trafi do aresztu. Sąd odrzucił wniosek prokuratury

Sąd podjął decyzję w sprawie aresztowania Leszka Czarneckiego. Biznesmen, któremu postawiono zarzuty w sprawie afery GetBack nie trafi do aresztu. Sąd po południu odrzucił wniosek prokuratury. Śledczy zapowiadają zaskarżenie decyzji sądu.

11
01.12.2020 14:41

IDEA BANK
 / 
Afera GetBack. KNF nakłada karę na Idea Bank

Afera GetBack. W związku z nią 10 mln złotych kary nałożyła Komisja Nadzoru Finansowego na Idea Bank - podała KNF w komunikacie. Bank ten oferował swoim klientom obligacje GetBack. Decyzja nie jest prawomocna.

10
16.11.2020 12:26

ROMAN GIERTYCH
 / 
Leszek Czarnecki. Posiedzenie aresztowe milionera odroczone

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował o odroczeniu posiedzenia aresztowego biznesmena Leszka Czarneckiego. Następne ma odbyć się 21 grudnia.

bDyMlGJj
10
03.11.2020 9:11

AFERA GETBACK
 / 
KNF wyprowadziła cios w GetBack. Firma z karą się nie zgadza

Komisja Nadzoru Finansowego cofnęła GetBackowi zezwolenie na zarządzanie wierzytelnościami funduszy sekurytyzacyjnych i nałożyła na spółkę karę w wysokości 50 tys. zł. GetBack zapowiada odwołanie.

390
26.10.2020 12:40

GETBACK
 / 
Afera GetBack. Jest akt oskarżenia

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie afery GetBack. Akt obejmuje ok. 30 zarzutów.

190
21.09.2020 14:39

LESZEK CZARNECKI
 / 
Giertych o zarzutach dla Leszka Czarneckiego: mafijne porachunki

- To jest żart. Człowiek, który nigdy nie prowadził żadnej działalności gospodarczej, mówi, że biznesmen, który stworzył z niczego kilkanaście banków na całym świecie, działał na szkodę swojej firmy. A po co miałby działać na korzyść swojej firmy, skoro jest większościowym akcjonariuszem i każda taka strata w firmie, to jest strata nie Ziobry, tylko jego. To są polityczne ruchy i próba rewanżu za to, że Leszek Czarnecki nie zgodził się na propozycję korupcyjną złożoną mu przez byłego szefa KNF. Wtedy miałby opiekę obozu rządowego. Skoro nie zapłacił 40 mln, w tej chwili się go karze, prześladuje. To takie mafijne porachunki państwa autorytarnego - mówił w programie "Newsroom WP" o zarzutach i wniosku o areszt dla Leszka Czarneckiego jego obrońca Roman Giertych. - Pan Leszek Czarnecki niczego się nie boi. Mamy posiedzenie sądu wyznaczone na 16 października, stawiennictwo mojego klienta nie jest obowiązkowe. Albo się stawi, albo się nie stawi, ale nie ma żadnego obowiązku, zobaczymy jak się zachowa - mówił mec. Giertych, pytany o to, czy biznesmen wróci do Polski, żeby stanąć przed sądem.

98
21.09.2020 11:30

ZBIEGNIEW ZIOBRO
 / 
Roman Giertych dla money.pl: w sprawie Czarneckiego Ziobro działa jak z Mirosławem G.

- To absurdalne zarzuty - tak komentuje wypowiedzi Zbigniewa Ziobry mecenas Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego. - Wygląda na to, że realizowany jest "plan Zdzisława" - dodaje.

bDyMlGJp
315
21.09.2020 10:34

PROKURATURA
 / 
Afera GetBack. Ziobro ws. Czarneckiego: zarzuty i wniosek o areszt. Możliwy list gończy

Zbigniew Ziobro zabrał głos ws. Leszka Czarneckiego, twierdzi, że jest związany z aferą GetBack. - Naraził wielu klientów Idea Banku na szkody w ogromnym rozmiarze. Zasadne było wystąpienie z wnioskiem o areszt, jeśli sąd się za tym opowie, zostanie wystawiony list gończy - powiedział. Dodał, że dotyczy to kwoty 130 mln zł. Czarnecki przebywa za granicą.

223
19.09.2020 8:15

GIEŁDA
 / 
Afera GetBack. Tak topniał majątek Czarneckiego

Coraz bardziej kurczy się imperium finansowe Leszka Czarneckiego. Od początku 2018 roku na akcjach stracił ponad 2,5 mld zł. Najnowsze doniesienia pokazują, że to nie koniec problemów biznesmena.

101
18.09.2020 14:32

AFERA GETBACK
 / 
Prokuratura chce aresztować Leszka Czarneckiego. Potwierdzają się doniesienia medialne

Prokuratura Regionalna w Warszawie zamierza postawić zarzuty Leszkowi Czarneckiemu i chce aresztu dla biznesmena. Potwierdzają się tym samym wcześniejsze doniesienia medialne. Dochodzenie dotyczy afery GetBack.

326
18.09.2020 13:54

GETBACK
 / 
Czarnecki może usłyszeć zarzuty. Inwestorzy już zareagowali

Według RMF FM Leszek Czarnecki ma usłyszeć zarzuty w związku z aferą GetBack. Taki plan ma Prokuratura Regionalna w Warszawie. Pierwszy wyrok wydali już inwestorzy. Kurs akcji spółek Czarneckiego wczesnym popołudniem mocno zanurkował. To oznacza straty rzędu kilkudziesięciu milionów złotych.

bDyMlGJq
660
18.09.2020 12:23

AFERA GETBACK
 / 
Leszek Czarnecki zostanie aresztowany? Sensacyjne wieści z prokuratury

Niegdyś jeden z najbogatszych Polaków Leszek Czarnecki może mieć spore problemy. Jak informuje RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zamierza mu postawić zarzuty i chce aresztu dla biznesmena. Dochodzenie dotyczy afery GetBack.

25
25.08.2020 13:14

OBLIGACJE
 / 
Afera GetBack. Rzecznik Finansowy składa pierwszy pozew w sprawie

Rzecznik Finansowy idzie do sądu w sprawie osoby, która, w jego ocenie, została wprowadzona w błąd w momencie proponowania i nabycia obligacji GetBack S.A. Jak tłumaczy Rzecznik w komunikacie, sprawa jest o tyle bulwersująca, że na ryzykowną inwestycję namówiono 85-latka.

28
24.08.2020 13:40

KONTROLA
 / 
UOKiK bierze się za adwokatów i radców. "Niepokojące skargi"

UOKiK bierze pod lupę kancelarie adwokackie i radcowskie. Dostaje "niepokojące sygnały" mówiące o nadużyciach. Chodzi o umowy z klientami, którzy mają kredyty w obcej walucie, ubezpieczenia w funduszach kapitałowych czy obligacje GetBack'u.

4
27.04.2020 12:55

INWESTOWANIE
 / 
GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji. Jest decyzja UOKiK

UOKiK uznał, że spółka GetBack dopuszczała się nieuczciwych praktyk rynkowych przy oferowaniu i sprzedaży obligacji korporacyjnych. Decyzja ta może być pomocna przy dochodzeniu przez konsumentów roszczeń w sądach.

4
09.04.2020 15:22

OBLIGATARIUSZE
 / 
GetBack spłaca długi i prosi zainteresowanych o aktualizację danych

Spółka GetBack przygotowuje się do pierwszych płatności układowych. Zwraca się też do obligatariuszy, by zaktualizowali dane w podmiotach prowadzących ewidencję, gdyż w przeciwnych przypadku nie otrzymają pieniędzy.