Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Poszkodowani w aferze GetBack mają nową nadzieję. Syndyk złożył wniosek

10
Podziel się:

Nadzorujący likwidację Idea Banku (afera GetBack) Marcin Kubiczek widzi możliwość odzyskania dla wierzycieli większych pieniędzy, m.in. z funduszu Abris - informuje "Puls Biznesu".

Poszkodowani w aferze GetBack mają nową nadzieję. Syndyk złożył wniosek
Ponad 9 tys. inwestorów utopiło w papierach dłużnych GetBacku ok. 2,5 mld zł. (Agencja Forum, Andrzej Bogacz)

Afera GetBack dotyczy oszustw związanych z dystrybucją obligacji spółki i certyfikatów funduszy inwestycyjnych, nadużycia uprawnień i wyrządzenia Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz prowadzenia przez ten bank działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

Powstała w 2012 r. spółka GetBack zajmowała się zarządzaniem wierzytelnościami. Jej obligacje oferował m.in. Idea Bank. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. W kwietniu 2018 r., przez "wzgląd na interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu", GPW zawiesiła obrót akcjami i obligacjami spółki.

Syndyk masy upadłościowej Idea Banku, Marcin Kubiczek, złożył wniosek do sądu o wznowienie postępowania układowego GetBacku - informuje "Puls Biznesu". Domaga się zmiany warunków układu, który zawarto w styczniu 2019 r. To daje nadzieję ponad 9 tys. osób, które straciło łącznie ok. 2,5 mld zł w trakcie afery.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Korupcja na Węgrzech. "A Orban opowiada o suwerenności i niepodległości"

Afera GetBack. Układ sprzed czterech lat do zmiany

"Rewizja warunków układu miałaby umożliwić odzyskanie Idea Bankowi, który jest wierzycielem spółki Capitea (jak obecnie nazywa się GetBack), większej kwoty" - czytamy w środowym "PB".

Syndyk twierdzi, że przy przygotowaniu i przegłosowaniu układu sprzed czterech lat doszło do wielu poważnych nieprawidłowości. Powołuje się na dokumenty zgromadzone podczas kilku śledztw dotyczących GetBacku i prosi sąd o ściągnięcie ich akt.

Według gazety pozytywne dla wnioskującego rozstrzygnięcie sądu byłoby precedensem na ogromną skalę. Wniosek syndyka wpłynął do XVIII Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Warszawie.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
ksut
2 miesiące temu
W Polsce sprawiedliwy wyrok ,to precedens,nie moze to nastąpić.W tej aferze biorą udział osoby zamieszane ze wszystkich partii,dlatego to sie tak zwłuczy i końca nie widać.
Polak
2 miesiące temu
Ale piszecie bzdury! Bajki czytacie. Zapytajcie się Stowarzyszenia Św. Michała jak to "dobry" syndyk opycha majątek SKOK Wołomin, który rozkradli przyjaciele polityków z Wiejskiej - PiS, PO, SLD, PSLu i innych Konfabulacji!
Obserwator
2 miesiące temu
Na Grzybowskiej 5a jest ABRIS, który kłamał, kłamie i kłamać będzie, mentalność Stasi z NRD, w centrum stolicy, dawno powinni mieć wjazd służb do biur
Aja
2 miesiące temu
Ale jaki syndyk jaki majątek jesli wierzytelnościami getback w dziwny sposób windykacją zajmują się takie twory jak Debito czy assetta. Czy kasa że spłaty na te krzaki wędruje do obligatariuszy i majątku get back ? Czy ktoś to jeszcze kontroluję ? Oni sobie bazy na pendrive zgrali i jadą to samo pod nowymi szyldami.
KOń wam
2 miesiące temu
wszystKO załatwi !!! Do Romka KOnie piszcie !!! On będzie ministrem sprawiedliwości !!!