Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ogromna kara pieniężna dla Domu Maklerskiego IDM

0
Podziel się

Komisja ukarała spółkę za nieprzestrzeganie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF
Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF (Jacek Waszkiewicz/Reporter)
bEpGxkDF

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Dom Maklerski IDM S.A. karę pieniężną w wysokości 4 milionów złotych. Powodem jest naruszenie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Konkretnie chodzi o artykuł 98a ust. 1 punkt 1. W komunikacie KNF uzasadniła że: _ instytucja utrzymywała w okresie od dnia 31 grudnia 2011 r. do dnia 17 lipca 2012 r. skonsolidowane kapitały nadzorowane na poziomie niższym niż poziom skonsolidowanego kapitału wewnętrznego. _

W dużym uproszczeniu oznacza to naruszenie współczynnika adekwatności kapitałowej, który wyraża się poprzez stosunek funduszy własnych do sumy aktywów. Oblicza się go poprzez przydzielenie pewnego poziomu ryzyka kredytowego poszczególnym jej elementom i przemnożenie przez wagę. Komisja uznała, że wyliczona przez instytucję wartość nie była zgodna z ustawą.

bEpGxkDH
Czytaj więcej w Money.pl
Niemal 10 miliardów w siedem miesięcy. Tyle zarobiły banki Komisja Nadzoru Finansowego podała najnowsze dane o wynikach finansowych sektora.
Doniesienia w sprawie debiutu Energi na GPW Ministerstwo skarbu chce we wrześniu złożyć prospekt Energi do Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

_ _

bEpGxkEi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)