Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Okocim zamierza zakończyć ten rok zyskiem netto

0
Podziel się:

Carlsberg Okocim SA, który po trzech kwartałach miał 2 mln zł straty, zamierza zakończyć 2003 rok zyskiem netto i zwiększyć sprzedaż piwa w tym roku o 10 proc.

bFgqEWQB

- poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa spółki Melania Stohnij.

"Od początku roku zakładaliśmy, że w tym roku będziemy rosnąć najszybciej spośród naszych konkurentów i do końca roku osiągniemy 10-proc. wzrost sprzedaży piwa. Podtrzymujemy te zapowiedzi" - powiedziała Stohnij.

Carlsberg Okocim zwiększył po trzech kwartałach sprzedaż piwa o 9,3 proc. do 1,2 mln hektolitrów. W tym czasie cały rynek zanotował wzrósł o 3,6 proc.

bFgqEWQD

Przychody grupy Carlsberg Okocim w III kwartale sięgnęły 343,5 mln zł, co oznacza wzrost o 9,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku.

Zysk operacyjny w trzecim kwartale poprawił się o 224 proc. i wyniósł 27,7 mln zł.

Zdaniem spółki dobre wyniki w trzecim kwartale uzyskano dzięki utrzymaniu wysokiej dynamiki wzrostu sprzedaży, a także dzięki zakończonej w pierwszym kwartale restrukturyzacji, która pozwoliła na obniżenie kosztów działalności operacyjnej.

Carlsberg Okocim w dalszym ciągu jednak notuje stratę na poziomie netto, co jest wynikiem dużej straty w I kwartale. Od początku roku narastająco strata netto grupy wynosi 2 mln zł, choć w samym III kwartale grupa osiągnęła 16,2 mln zł zysku.

bFgqEWQJ

Spółka liczy, że na koniec 2003 roku osiągnie wynik dodatni.

"Zdecydowanie ten rok chcemy zakończyć zyskiem netto" - powiedziała Stohnij. Nie chciała jednak podać konkretnych liczb.

bFgqEWRe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)