Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Optymizm na Wall Street. Są nowe rekordy

0
Podziel się

Zobacz, jak przebiegła środowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Optymizm na Wall Street. Są nowe rekordy
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)
bCXwAZVh

Rozpoczęty sezon wyników kwartalnych spółek zachęcił inwestorów do kupna akcji. Fed zaskoczył ich z kolei nietypową godziną publikacji ważnych danych.

Trwa optymistyczny okres na nowojorskiej giełdzie. Główne indeksy w środę wyraźnie zyskiwały, a wskaźnikowi S&P500 udało się ustanowić nowy rekord.

Główne indeksy na Wall Street podczas sesji w środę Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bCXwAZVj

Najważniejszą na amerykańskim rynku publikacją była w środę informacja z marcowego posiedzenia banku centralnego. Z protokołu wynika, że kilku członków Fed sugerowało ograniczenie programu skupu obligacji, a tak by całkowicie zakończyć go jeszcze w tym roku. Wskazują jednak, że warunkiem takiego rozwiązania musi być poprawiająca się sytuacja na amerykańskim rynku pracy. Z kolei dwóch członków Fed wskazało, że program skupu obligacji powinien być kontynuowany na obecnym poziomie do końca roku.

O ile sam wydźwięk _ minutes _ nie jest zaskoczeniem dla rynku, to już termin ich publikacji tak. Zwykle Fed publikuje protokół o godzinie 20. polskiego czasu. Tym razem informacja pojawiła się już o 15. Powodem był możliwy przeciek do kilku odbiorców przed zaplanowanym terminem.

Na fali optymizmu po danych makroekonomicznych, które napłynęły z Chin we wtorek i w środę, inwestorzy na Wall Street kupowali akcje. Liczą również na to, że rozpoczęty właśnie sezon wyników za pierwszy kwartał będzie przynosił pozytywne niespodzianki.

W indeksie Dow Jones wyraźne wzrosty notowały w środę koncerny farmaceutyczne Merck oraz Pfizer, których kursy szły w górę o około 3 procent. Na niewielkich minusach znalazły się m.in. Alcoa oraz Wal-Mart.

bCXwAZVK
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)