Notowania

technologie
06.07.2017 14:43

Oracle Polska celuje w pozycję lidera na polskim rynku rozwiązań chmurowych

Podziel się
Dodaj komentarz

Oracle Polska celuje w pozycję lidera na polskim rynku rozwiązań chmurowych (cloud computing), poinformował ISBnews.tv wiceprezes technologii i sprzedaży koncernu w regionie CEE & CIS Janusz Naklicki.

"Według firmy badawczej IDC, która oszacowała na nasze zlecenie rynek chmury w regionie środkowo-wschodniej Europy, jego wartość wyniosła 960 mln USD w 2016 i wzrośnie do 2 bln USD w 2020 r. My uważamy, że przejście do chmury będzie odbywać się jeszcze szybciej niż ta oczekiwana dynamika. Podobnie w samej Polsce - IDC szacuje, że rynek chmury w naszym kraju jest wart ok. 200 mln USD i uważamy, że będzie szybko rósł. Notujemy bardzo wysokie dwucyfrowe tempo wzrostu przychodów z rozwiązań cloud w ujęciu globalnym i zakładamy dwucyfrową dynamikę także w Polsce, gdzie chcemy być liderem tego rynku" - powiedział Naklicki w rozmowie z ISBnews.tv.

Zaznaczył, że koncern posiada pełną paletę produktową w zakresie rozwiązań chmurowych, jak również adresuje tendencje na polskim rynku, czyli ostrożność w przenoszeniu danych do chmury publicznej. "Oferujemy rozwiązanie chmurowe realizowane wewnątrz centrum danych klienta" - wskazał wiceprezes koncernu na region.

Oracle Polska zatrudnia ponad 500 pracowników, z czego 25% pracuje przy rozwoju produktów. W naszym kraju koncern ma ośrodki rozwoju globalnych produktów m.in. do zarządzania zasobami ludzkimi w chmurze, czy działań marketingowych w chmurze.

Wiceprezes Oracle ds. konsultingu na region CEE & CIS Piotr Witczyński dodał, że polskie oddziały zagranicznych koncernów są z reguły pierwszymi gdzie wdrażane są usługi chmurowe.

"Podmioty takie wdrażają optymalizację rozwoju i działania aplikacji na bazie rozwiązań Oracle. Możemy podać przykłady wdrożeń naszych rozwiązań w Allegro (HCM Cloud), Orange (ERP Cloud), Comarchu, Vectrze, In4mates, czy spółce Diagnostyka" - wskazał Witczyński.

Wdrożenie w Orange ERP Cloud to część globalnego projektu Essential 2020, a Polska jednym z trzech krajów gdzie wdrażany jest ten system. Według słów wiceprezesa, efektem wdrożenia ma być standaryzacja i optymalizacja procesów finansowych, a także obniżenie kosztów utrzymania aplikacji poprzez zastąpienie dotychczasowych kilkunastu systemów.

W osiągnięciu pozycji lidera w Polsce ma pomóc doświadczony menedżer branży IT Adam Wojtkowski, który został nowym dyrektorem generalnym Oracle Polska.

"Chcę umocnić pozycję Oracle w Polsce, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie na rynku IT. Potencjał produktowy firmy i jej kompetencje w obszarze chmury są ogromne, a rynkowe warunki sprzyjają osiągnięciu pozycji lidera" - zapowiedział Wojtkowski.

Globalnie Oracle wygenerował w minionym roku finansowym łącznie 4,6 mld USD przychodów z chmury, co daje 12% łącznych przychodów.

Oracle to globalny koncern, który opracowuje sprzęt i oprogramowanie, które współpracują ze sobą w chmurze i w centrach przetwarzania danych przedsiębiorstw.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz