Notowania

Orange wprowadza program motywacyjny. Wynagrodzi kadrę kierowniczą

Za każdą "postawioną" złotówkę firma zapłaci pracownikowi co najmniej pięć złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS)
Grupa Orange Polska przyjęła specjalny program motywacyjny.

Grupa telekomunikacyjna Orange Polska postawiła przed zarządem i kadrą kierowniczą nowe cele finansowe. Do ich realizacji zachęca programem motywacyjnym. Za każdą "postawioną" złotówkę firma zapłaci pracownikom co najmniej pięć złotych. Warunkiem jest wzrost ceny akcji na giełdzie.

Władze Orange przygotowały dla zarządu, dyrektorów wykonawczych oraz kluczowej kadry kierowniczej, w tym wybranych członków zarządów podmiotów zależnych specjalny program motywacyjny. Wygląda trochę jak coraz częściej oferowane przez banki produkty strukturyzowane, gdzie zysk klienta zależy od ceny akcji na giełdzie.

W tym przypadku nagroda zależy od notowań akcji Orange. Jeśli w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku ich kurs będzie wyższy niż w trzecim kwartale tego roku, to pracownicy otrzymają dodatkowe pieniądze.

*Mniejsze firmy niechętnie motywują swoich pracowników. Zobacz wideo: *

Żeby liczyć na nagrodę trzeba do programu motywacyjnego dołączyć i wpłacić najpierw "wpisowe". Spółka stworzy coś na kształt akcji, które można będzie kupić za 1 zł. Wszystkich będzie 2 mln 315 tys. do podziału. Z każdej wpłaconej złotówki będzie można uzyskać kwotę odpowiadającą cenie jednej akcji Orange na początku 2021 roku.

Jeśli jednak akcje Orange będą niżej wyceniane niż obecnie, nie będzie nagrody. Co więcej, wpłacone wcześniej kwoty nie zostaną zwrócone.

W tej chwili na giełdzie w Warszawie akcje Orange chodzą po około 5,90 zł. Jeśli za nieco ponad 3 lata kosztowałyby ponad 6 zł, tyle dostaną wszyscy uczestnicy programu motywacyjnego za każdą "postawioną" złotówkę.

Cena akcji Orange w ostatnich 3 miesiącach

Patrząc na cenę akcji za ostatnie 3 miesiące wydaje się, że nie ma możliwości, żeby dolny limit dla wypłaty był poniżej 5 zł. To oznacza, że potencjalnie można zyskać na takim programie co najmniej 5-krotność wpłaconych pieniędzy. Do podziału może być więc w sumie ponad 11 mln zł.

"Celem planu jest stworzenie dodatkowych bodźców, które zmotywują osoby na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla do osiągnięcia średnioterminowych celów komercyjnych i finansowych wynikających z nowej strategii Orange Polska, których realizacja przełoży się na wzrost wartości akcji" - czytamy w komunikacie telekomunikacyjnej grupy.

Ogłoszenie programu motywacyjnego zbiegło się z prezentacją nowego planu strategicznego Orange. Kluczowe cele finansowe Orange na lata 2017-2020 to stabilizacja przychodów ze sprzedaży w 2019 roku i wzrost w kolejnych latach oraz stabilizacja EBITDA (zysk operacyjny przed uwzględnieniem odsetek od kredytów czy podatków) w 2018 roku i wzrost w kolejnych latach.

Jednocześnie spółka potwierdziła cele na 2017 rok - skorygowany zysk EBITDA ma wynieść od 2,8 do 3 mld zł. Wskaźnik zadłużenia netto ma być nie wyższy niż 2,6-krotność EBITDA.

- Stawiamy sobie ambitne cele, ale jesteśmy zdeterminowani, by je osiągnąć. Jesteśmy przekonani, że wraz z przyjęciem Orange.one wprowadzamy odpowiednie plany, odpowiednie struktury i odpowiednie zasoby. Dzięki nowemu, związanemu z kursem akcji programowi motywacyjnemu (...) działania zarządu Orange Polska będą obecnie w pełni powiązane z celami strategii Orange.one w zakresie wzrostu przychodów i zysków. Zakładamy i oczekujemy, że w kolejnych miesiącach i latach realizacja planu działań na rzecz budowania wartości będzie się przekładać na wzrost kursu akcji Orange Polska - powiedział prezes Jean-François Fallacher.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej.

Tagi: orange, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2017

kkkNie polecam pracy w tej firmie, mobbing, presja i beznadziejne wynagrodzenie

04-09-2017

KoloTylko oszust lub Francuz mógł wymyślec taki program motywacji

04-09-2017

kkkPracowałem kiedyś w salonie Orange - nie polecam mobbing na porządku dziennym, przymus wciskania usług 4 w 1 i robienie notatek pisemnych do każdego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)