Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orco oczekuje poprawy wyników w 2011 roku

0
Podziel się:

Pomimo odnotowania straty w I kw. br. spółka deweloperska Orco Property Group liczy na poprawę wyników w całym roku wobec ubiegłorocznych rezultatów, zapowiedział prezes Orco Jean-Francois Ott.

Orco oczekuje poprawy wyników w 2011 roku
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

W 2010 r. Orco miało 233,41 mln euro zysku netto przy 314,66 mln euro przychodów. Prezes zapowiedział budowę w ciągu pięciu lat w Warszawie kolejnego apartamentowca podobnego do flagowego obiektu Złota 44.

_ Dla dużego dewelopera kwartał nie jest wystarczającym okresem do oceny. Zapewniam, że wyniki całego 2011 r. będą znacznie lepsze od ubiegłorocznych, choćby dlatego, że rynki na których działamy, notują silne wzrosty _ - powiedział Ott, cytowany przez _ Puls Biznesu _.

W raporcie za I kw. br. Orco podało, że oczekuje przychodów w tym roku na poziomie 340-370 mln euro, uwzględniając potencjalną sprzedaż biurowca Sky Office w Düsseldorfie.

Prezes poinformował też, że spółka sprzedała dotychczas 85 mieszkań w swoim flagowym apartamentowcu Złota 44 w Warszawie, przy średniej cenie 25 tys. zł za mkw. _ W ciągu następnych pięciu lat planujemy budowę kolejnego takiego projektu w Warszawie _ - powiedział Ott.

Jednakże przychody z mieszkań z projektu Złota 44 zaważą na wynikach dopiero w 2012 i 2013 r. Orco wznowiło budowę tego apartamentowca w I kw. br. i planuje zakończenie tego projektu w grudniu 2012 roku.

Orco Property Group miało 4,37 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 15,60 mln euro straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 39,15 mln euro wobec 51,48 mln euro rok wcześniej.

| |
| --- |

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)