Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oto lista spółek, które zyskają więcej niż rynek

0
Podziel się:

DM BOŚ opublikował listę spółek w które warto zainwestować.

Oto lista spółek, które zyskają więcej niż rynek

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali Arctic Paper i Budimex, a do listy tych, które mogą zachowywać się gorzej od rynku dopisali Comp, Asseco Poland i Bogdankę.

Według analityków, w następnym miesiącu najlepiej poradzą sobie na giełdzie następujące spółki: ABS, Arctic Paper, Asbis, Awbud, Azoty, BSC Drukarnia, Budimex, CD Projekt, Ciech, Echo, Ergis, Famur, Neuca, OEX, PKN Orlen, Rafako, Robyg, Ronson, Sanok, Trakcja Vindexus i Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Action, ASEE, Asseco Poland, Bogdanka, CNG, Comp, Integer, LPP, PGNiG, Radpol i Tauron.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 4,3 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 4,5 proc. w porównaniu z 0,2-proc. wzrostem indeksu WIG" - czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel DM BOŚ zwiększył wartość o 4,5 proc., podczas gdy WIG wzrósł o 3,6 proc.

Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 roku) portfel DM BOŚ przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 4 044,2 proc. (wobec 0,2-proc. wzrostu indeksu WIG), co oznacza, że w ciągu ostatnich 99 miesięcy przekroczył poziom referencyjny o 4 044 pkt proc., podał broker.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)