Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oto reakcja Wall Street na wyniki wyborów w USA

Najważniejsze indeksy notowane na amerykańskiej giełdzie akcji rozpoczęły pierwszą powyborczą sesję lekkimi spadkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Pierwsza sesja na europejskich giełdach po wyborze Donald Trumpa na prezydenta USA przebiega w spadkowych nastrojach. Podobnie jest na Wall Street, która rozpoczęła środowy handel od przeceny.

Najważniejsze indeksy notowane na amerykańskiej giełdzie akcji rozpoczęły pierwszą powyborczą sesję lekkimi spadkami. S&P500 w pierwszych minutach sesji tracił około 0,3 procent, Dow Jones spadał o 0,2 procent, a Nasdaq zniżkował o ponad 0,5 procent.

Na nieco ponad godzinę przed końcem sesji, sytuacja warszawskiego indeksu blue chipów poprawiła się w stosunku do tego, co widzieliśmy wcześniej. Indeks traci około 0,5 procent, tymczasem rano spadki przekraczały 1 procent. Lepsza jest również sytuacja indeksów mWIG40 oraz sWIG80.

Zobacz, jak wygląda sesja na GPW

Wśród największych spółek warto zwrócić na akcje KGHM. Producent miedzi zyskuje ponad 6 procent w ślad za drożejącym surowcem. Daje mu to pozycję lidera i indeksie. Z kolei najwięcej na wartości traci właściciel sieci sklepów Reserved - spółka LPP. O ponad 2 procent spada Lotos po pojawieniu się informacji o odwołaniu prezesa.

Na pozostałych europejskich rynkach również notujemy mniejsze spadki. Około 0,3 procent traci DAX, a CAC znajduje się na poziomie wczorajszego zamknięcia. Najgorzej radzi sobie natomiast giełda hiszpańska i portugalska, które zniżkują o około 2 procent.

Zobacz, jak przebiega sesja w Europie

Warto pamiętać, że mocnymi spadkami zakończył handel japoński indeks Nikkei, który stracił ponad 5 procent. Giełda w Tokio nie miała jednak wiele czasu, aby zdyskontować tą informację.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2016

tomGdzie mozna wybrac takiego prezydenta jak nie w glupiej Ameryce, ja nie chcialbym mieszkac w kraju pelnym pijanych cpunow z bronia, na ulicach gdzie … Czytaj całość

09-11-2016

marcinJuż skończyliście straszyć? Indeksy amerykańskie znów na szczytach, od ponad 10 lat Dow Jones tak wysoko nie był....straszna panika naprawde 3 godziny … Czytaj całość

09-11-2016

AndrzejekPrzestańcie już tak przypominać o "potężnych" początkowych spadkach, bo i tak nie zatuszujecie tego, że wasze wizje "totalnego upadku" … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (16)