Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

P.R.E.S.C.O. zamierza wyemitować obligacje za 30 mln zł

0
Podziel się:

Działająca na rynku wierzytelności spółka P.R.E.S.C.O. Group, chce wyemitować kolejną transzę obligacji, na kwotę do 30 mln złotych, w ramach otwartego w ubiegłym roku programu emisji obligacji opiewającego do 150 mln zł.

P.R.E.S.C.O. zamierza wyemitować obligacje za 30 mln zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Działająca na rynku wierzytelności spółka P.R.E.S.C.O. Group, chce wyemitować kolejną transzę obligacji, na kwotę do 30 mln złotych, w ramach otwartego w ubiegłym roku programu emisji obligacji opiewajacego do 150 mln zł.

_ Zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji serii C, w myśl której spółka postanawia wyemitować niezabezpieczone obligacje na okaziciela serii C z 2,5 letnim terminem wykupu. Emisja zostanie przeprowadzona do 31 marca 2012 roku, a łączna wartość nominalna emisji wyniesie do 30 mln zł. Emisja zostanie przeprowadzona w drodze oferty publicznej _ - czytamy w komunikacie.

Spółka będzie ubiegać się o wprowadzenie obligacji do ASO Catalyst.

P.R.E.S.C.O. podała, że łączna kwota emisji w ramach otwartego w ubiegłym roku programu może wynieść do 150 mln zł. W pierwszej transzy z grudnia ubiegłego roku spółka pozyskała 30 mln zł.

_ Celem emisji Obligacji serii C jest pozyskanie środków finansowych na zakupy portfeli wierzytelności _ - czytamy dalej.

Oferującym jest Dom Maklerski Noble Securities.

W 2010 roku spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 15,13 mln zł, przy przychodach na poziomie 45,15 mln zł, wobec zysku sięgającego 9,5 mln zł przy przychodach 32,35 mln zł w 2009 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)