Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Paged nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2004 rok

0
Podziel się:

Prezes Pagedu SA Edmund Mzyk nie wyklucza, że z zysku za 2004 roku spółka wypłaci akcjonariuszom dywidendę, a po drugim kwartale tego roku rozważy podwyższenie tegorocznych prognoz wyników finansowych.

"Nie wykluczamy dywidendy lub skupowania akcji w celu ich umorzenia" - powiedział PAP Mzyk po piątkowej konferencji prasowej Pagedu.

W zeszłym roku Paged nie wypłacał dywidendy, gdyż spółka zanotowała stratę netto w 2002 roku. Zysk netto za 2003 rok akcjonariusze spółki postanowili przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego.

Dyrektor finansowy Pagedu Filip Ciaś poinformował, że wyniki spółki za pierwszy kwartał były lepsze niż zakładane w budżecie.

"Jeśli dobra koniunktura utrzyma się w drugim kwartale, to rozważymy możliwość podwyższenia prognozy wyników na cały rok" - powiedział Ciaś.

W pierwszym kwartale 2004 roku grupa Pagedu miała 79 mln zł przychodów, 7,2 mln zł zysku operacyjnego i 5,8 mln zł zysku netto.

Grupa Kapitałowa Paged planuje w 2004 r. osiągnąć przychody ze sprzedaży w wysokości 292,3 mln zł wobec 282,5 mln zł w 2003 roku. Zakłada, że w tym roku osiągnie zysk z działalności operacyjnej w wysokości 21,7 mln zł wobec 33 mln zł w 2003 r., a zysk netto w wysokości 15,1 mln zł w porównaniu do 12,9 mln zł rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)