Notowania

paweł tamborski
14.07.2014 11:14

Paweł Tamborski wciąż nie jest prezesem Giełdy Papierów Wartościowych. KNF zwleka z decyzją

Paweł Tamborski musi otrzymać opinię KNF do 26 lipca. Wtedy upływa miesiąc od rozpoczęcia walnego zgromadzenia akcjonariuszy GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Skarbu Państwa)

Jeżeli do 26 lipca Komisja Nadzoru Finansowego nie wyda zgody na objęcie stanowiska przez Tamborskiego, potrzebne będzie kolejne walne zgromadzenie i nowe wybory.
Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Andrzej Jakubiak poinformował, ile czasu potrzebuje gremium, żeby podjąć decyzję dotyczącą nowego prezesa warszawskiego parkietu.

- _ Wciąż zbieramy odpowiedni i pełny materiał dowodowy w tej sprawie. Działamy tak, jak w każdym innym wypadku. Gdy będziemy mieli wszystkie dokumenty, będziemy gotowi do podejmowania ostatecznych decyzji _- powiedział Jakubiak.

Komisja Nadzoru Finansowego za każdym razem wydaje zgodę na zmiany personale w zarządzie giełdy. KNF zapoznaje się z dokumentacją na temat prezesa i ją weryfikuje.

Paweł Tamborski, do niedawna wiceminister Skarbu Państwa, na prezesa Giełdy Papierów Wartościowych wybrany został 26 czerwca. Na stanowisku zastąpi Adama Maciejewskiego, który pełnił tę funkcję od początku 2013 roku.

O losie Tamborskiego Komisja Nadzoru Finansowego zadecyduje na kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się 22 lipca. Akceptację musi otrzymać w ciągu miesiąca od wyboru przez walne zgromadzenie giełdy, czyli do 26 lipca.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS apeluje do KNF ws. nowego prezesa GPW Ich zdaniem Paweł Tamborski to najbardziej polityczny z dotychczasowych prezesów Giełdy.
Człowiek Tuska został prezesem GPW Pierwszy problem to odpływ kapitału związany z reformą OFE. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej.
Oto największe wyzwania dla prezesa GPW Na najpoważniejsze zagrożenia dla GPW prezes nie będzie miał znacznego wpływu, co jeszcze nie oznacza, że nie może nic zrobić.
Tagi: paweł tamborski, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz