Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

paysafecard: Ponad 28% Polaków nie kupuje, jeśli brak ulubionej formy płatności

0
Podziel się:
paysafecard: Ponad 28% Polaków nie kupuje, jeśli brak ulubionej formy płatności
bEKeYgjV

Ponad 28% ankietowanych Polaków rezygnuje z zakupów, gdy preferowana przez nich forma płatności nie jest dostępna, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie paysafecard. Z kolei 26,2% deklaruje, że nie skorzysta ze strony, która oferuje możliwość płacenia tylko za pomocą karty kredytowej.

"Sygnały, jakie otrzymujemy z rynku dzięki przeprowadzonym badaniom, pokazują na ile istotny jest dla kupujących preferowany przez nich, a jednocześnie bezpieczny sposób płatności. paysafecard stara się dawać jak największą swobodę wyboru, oferując swoim klientom alternatywę dla standardowych cyfrowych sposobów finalizacji zakupów. Tak samo ważna jest dla paysafecard deklarowana przez użytkowników potrzeba bezpieczeństwa" - powiedział dyrektor generalny Udo Müller, cytowany w komunikacie.

Z badań wynika, że Polacy są bardziej wymagający w kwestii wyboru rodzaju płatności w porównaniu z Polkami. Aż 35,1% badanych mężczyzn zadeklarowało rezygnację z zakupów, gdy preferowany przez nic sposób płatności nie jest dostępny. Taką odpowiedź zaznaczyło jedynie 22,2% ankietowanych kobiet, podano również.

bEKeYgjX

"W toku badań paysafecard zapytał również o kwestię bezpieczeństwa. Z uzyskanych odpowiedzi płynie jasny wniosek - ludzie młodzi podchodzą bardziej sceptycznie do stron, których ogólne bezpieczeństwo wzbudza wątpliwości. Wśród osób w przedziale wiekowym 18-25 aż 58,2% ankietowanych uznało ten aspekt za istotny, zaś wśród respondentów w wieku 60+ podobną postawę zaprezentowało tylko 36,7% pytanych" - czytamy w komunikacie.

Badania przeprowadzono w Polsce w dniach 15-23 marca 2016 w formie elektronicznej ankiety. Udział w nich wzięło łącznie 500 użytkowników paysafecard z Polski w wieku 16-69 lat.

paysafecard to internetowe rozwiązanie płatnicze typu prepaid, z którego może korzystać każdy, bez posiadania karty kredytowej oraz konta bankowego. Do realizacji płatności wymagany jest jedynie 16-znakowy PIN paysafecard.

bEKeYgky
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)