Notowania

pbg
27.08.2009 15:45

PBG bez kontraktów na dwa odcinki autostrady A2

Oferta konsorcjum w skład którego wchodzą PBG i Hydrobudowa Polska na wybudowanie dwóch odcinków autostrady A2 Stryków-Konotopa została uznana za nieważną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Oferta konsorcjum w skład którego wchodzą PBG i Hydrobudowa Polska na wybudowanie dwóch odcinków autostrady A2 Stryków-Konotopa została uznana za nieważną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Kontrakty te mają otrzymać Mostostal Warszawa i Budimex Dromex.

W czwartkowym komunikacie prasowym GDDKiA podała, że oferty konsorcjum SRB Civil Engineering Ltd z PBG i Hydrobudową Polską zostały odrzucone, ponieważ kosztorysy prac projektowych odcinków B i E przekraczały dopuszczalny limit kosztów zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dla przetargu na autostradę A2 Stryków - Konotopa.

_ - Projekty mogły kosztować maksymalnie do 5 proc. wartości zamówienia, tymczasem w ofertach SRB Civil Engineering Ltd próg 5 proc. został przekroczony _ - napisano w komunikacie.

_ W związku z tym, w oparciu o art.89 ust.1 pkt 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, zamawiający, czyli GDDKiA, był zmuszony odrzucić oferty konsorcjum SRB z postępowania przetargowego dla odcinków B i E _ - dodano.

Oferty te zostały odrzucone, mimo że jako całość były najtańsze, gdyż odcinek B miał zostać zbudowany za 706,5 mln zł, a odcinek E za 330,6 mln zł.

GDDKiA rozstrzygnęła, że odcinek B zbuduje Mostostal Warszawa, za 843,5 mln zł, a odcinek E zbuduje konsorcjum Budimex-Dromex, które otrzyma za to 425,5 mln zł.

Pozostałe trzy odcinki mają zbudować firmy, które złożyły najtańsze oferty.

I tak odcinek A zbuduje konsorcjum firm z liderem China Overseas Engineering Group Co. Ltd na czele. za 754,5 mln zł, odcinek C zostanie zbudowany również przez China Overseas Engineering Group Co. Ltd. za 534,5 mln zł, a kontrakt na odcinek D otrzyma konsorcjum pod kierunkiem firmy Strabag, której oferta zamknęła się kwotą 643,8 mln zł.

Od chwili rozstrzygnięcia przetargów wykonawcy mają dziesięć dni na składanie protestów, a od chwili złożenia protestów GDDKiA ma również 10 dni na ich rozstrzygnięcie.

Następnie wykonawcy mają 10 dni na złożenie odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej.

Proces projektowania i budowy A2 na odcinku od Strykowa do Konotopy ruszy w 2009 roku. Autostrada zostanie oddana do użytku do końca maja 2012 roku i połączy się z północną obwodnicą Warszawy S8, a potem z południową obwodnicą S-2.

Tagi: pbg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz