Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oil
16.03.2008 15:44

Petrolinvest chce sprzedawać gaz z brytyjską firmą

Petrolinvest zamierza przenieść działalność w zakresie obrotu gazem płynnym LPG do spółki zależnej TPG GAZ SA, w której do 49 proc. akcji ma objąć brytyjska T.B.S. Enterprises - Limited Partnership za 5 mln USD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Petrolinvest zamierza przenieść działalność w zakresie obrotu gazem płynnym LPG do spółki zależnej TPG GAZ SA, w której do 49 proc. akcji ma objąć brytyjska T.B.S. Enterprises - Limited Partnership za 5 mln USD.

Petrolinvest i T.B.S. Enterprises - Limited Partnership podpisały list intencyjny, a umowa inwestycyjna ma być zawarta w ciągu 90 dni. Ponadto T.B.S. Enterprises - Limited Partnership ma umożliwić- _ TPG GAZ S.A. zawarcie kontraktu na dostawy gazu płynnego LPG bezpośrednio z rosyjskim producentem tego gazu, na okres co najmniej 36 kolejnych miesięcy, który będzie dotyczył całkowitej ilości gazu nie mniejszej niż 450 tysięcy ton _ .

Brytyjska spółka zobowiązała się, że przez okres 48 miesięcy od dnia zawarcia przez TPG GAZ S.A. kontraktu na dostawę gazu płynnego LPG, nie sprzeda ani w inny sposób nie rozporządzi akcjami TPG GAZ S.A., objętymi w wyniku realizacji umowy inwestycyjnej.

- _ Strony zobowiązały się również, w przypadku zawarcia umowy inwestycyjnej, do współdziałania w budowaniu wartości rynkowej TPG GAZ S.A. i wprowadzeniu akcji TPG GAZ S.A. do publicznego obrotu na wybranym przez nich rynku _ - napisał Petrolinvest w komunikacie.

Zarząd spółki ocenia, że realizacja postanowień listu intencyjnego doprowadzi do istotnego zwiększenia skali działalności w zakresie obrotu gazem płynnym LPG przez Grupę Petrolinvest na terenie Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej, umożliwi dynamiczny rozwój sieci dystrybucji i w istotny sposób zwiększy wartość Petrolinvest dla akcjonariuszy, poprzez znaczące zwiększenie skali prowadzonej działalności obrotu gazem płynnym LPG oraz istotny wzrost marży, związany ze współpracą z czołowym rosyjskim producentem gazu LPG.

Tagi: oil, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz