Notowania

PGE sprzedała Exatel Skarbowi Państwa za ponad 368 mln zł. Podpisał Macierewicz

Exatel jest operatorem telekomunikacyjnym, dostarczającym rozwiązania dla biznesu i administracji publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Polska Grupa Energetyczna zawarła umowę sprzedaży 100 proc. akcji Exatela na rzecz Skarbu Państwa. Kwota transakcji to 368,5 mln zł.

PGE poinformowała o tym w informacji przekazanej w środę po południu. Już na początku marca PGE podała, że liczy na realizację transakcji sprzedaży Exatela najpóźniej w drugim kwartale 2017 r.

Pod koniec maja 2016 r. PGE i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały list intencyjny, w którym wyrażały wolę współpracy mającej na celu zbycie przez PGE na rzecz PGZ akcji spółki Exatel.

Exatel jest operatorem telekomunikacyjnym, dostarczającym rozwiązania dla biznesu i administracji publicznej. Prezes Exatelu Nikodem Bończa Tomaszewski zapewnia, że to krok w stronę odbudowy przez Polskę własnych kompetencji telekomunikacyjnych i stworzenia Narodowego Operatora Sieci Strategicznych.

Spółka dodaje w komunikacie, że umowę w imieniu Skarbu Państwa podpisał szef MON Antoni Macierewicz.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi około 40 proc., natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej około 26 proc. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Kurs akcji PGE od początku 2016 roku

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, energetyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-03-2017

annCzy wytyczne na czwartek co pisać, a co przemilczać Wirtualna przetłumaczyła już z niemieckiego ? Arbeiten ! Co ciekawe, zaprogramowane za granicą … Czytaj całość

29-03-2017

xxxlco jeszcze zostało do rozpiepszenia ?

29-03-2017

ppkNo dobra, ale dlaczego Macierewicz takie rzeczy podpisuje. Nie ma już innych ministrów? Tam już jest taki bajzel, że chyba nawet kurdupel zaczyna … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (79)